Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

МАГНЕЗИЈА-ВОЛОС-ИСТОЧЕН ПИЛИОН…

Оваа област просто има се….Раскошно зеленило кое се претопува во морските длабочини низ недогледните маслинови дрва, овоштарници, борови шуми, се од почеток па до највисоката точка на планината Пилион, на надморска височина од 1471 метар. Надворешната страна на полуостровот е споена со источниот дел од планината Пилион која навистина изгледа преубаво, романтично и фасцинантно. Целиот овој масив од природа изобилува и со 24 села расфрлани по целата облас, и така поминувајки низ сите овие убавини се пристигнува до нашата десинација АГИОС ЈОАНИС со преубава песочна плажа, тиркизно сино море, преплавено со хотели, вили, апартмани, локални таверни, кафетерии, маркети, пекари….Стасавте на место каде грижите и проблемите ги зaборавате, ги оставате таму од каде што сте го отпочнале Вашето патување за оваа прекрасна дестинација. По самото пристигнување во АГИОС ЈОАНИС се чувствувате како да сте дошле во рајот. Не прашувајте понатаму, дозволете да почувствувате каква убавина сте одбрале за ваша дестинација за вашиот долго очекуван годишен одмор. Прекрасно место…песочна долга плажа, кристално чисто море и уште други прекрасни плажи кој ќе ве остават без здив на само 5 и 12 мин пешачење, ПАПАНЕРО И ПЛАКА БИЧ.

ХОТЕЛ МАРО 3***се наоѓа на преубавиот дел во Агиос Јоанис на само 10м од преубавата песочна плажа и тиркизнто сино море, на самото крајбрежје преплавено со локални традиционални таверни,кафетерии ,барови,маркети,пекари со еден збор кажано се што ни е потребно за целиот престој на ова прекрасно место кое изобилува со преубава природа. Хотел Маро 3***располага со лифт, двокреветни(1/2) и трокреветни студија(2+1) + одвоена кујна каде е сместен третиот кревет кој е стандарден,и апартмани(1/4 или2+2) со една спална соба со одвоена кујна во која се поставени + два кревети со димензии 190×80 цм,секое од овие студија апартмани располага со сопствено купатило,балкон,клима вклучена во цена,wi-fi,tv,некои од нив имаат директен поглед на море,некои страничен,а останатите поглед према ПИЛИОН .Истиот располага со преубава двор/градина ,сопствен бар,сопствена кујна каде ке можете во секое време да нарачате пијалок по ваш избор…се разбира по многу пристапна цена .Хотелот нуди појадок шведска маса за клиенти кои сакаат да вкусат ( дополнително се наплака) ,по ваш избор можете да добиете и ручек или вечера во најблиската натурална таверна РЕМЕЦО каде се нудат најразлични традиционални видови на храна(јагне на жар,свинско на жар,пиле на жар,и да не ја заборавиме морската храна и прекрасните салати со посебен вкус припремена на традиционален начин) на само 30 м од ХОТЕЛ МАРО на сама плажа.

НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН НА 7  НОЌЕВАЊА

Наем 17.06-24.06
24.06-01.07
01.07-08.0708.07-15.0715.07-22.0722.07-29.07
29.07-05.0805.08-12.0812.08-19.0819.08-26.0826.08-02.0902.09-09.09
Ноќевања777777777777
1/2+1 стд249 310350409419419419419409399379299
1/2+1 стд море284 345385444454454454454444434414334
1/4 апп399 479499539539539539539479459439359

***НАПОМЕНА 7 ноќевања наем на студио / апартман
:Се однесува за горе наведената табела(наем на студио/апп 7ноќевања).
***1/2+1 може да се сместат не повеќе од три возрасни лица и едно дете до 2год ( кое нема да користи легло) а дете од 2 до 6г. ако користи помошно легло плаќа 10 евра од ден.
***Во апп 1/4 може да се сместат четворица возрасни или двајца возрасни и две деца.
*** Наведените цени во табелата се однесуваат за наем на студио/апартман.

 

АПАРТ ХОТЕЛ МАРО 3***www.pelion-hotelmaro.gr

7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПОЈАДОК/НП

 

Термин17.06-24.0624.06-01.0701.07-08.0708.07-15.0715.07-22.0722.07-29.0729.07-05.0805.08-12.0812.08-19.0819.08.-26.0826.08.-02.0902.09-09.09
денови7НП7НП7НП7НП7НП7НП7НП7НП7НП7НП7НП7НП
1/2соба 155175189199199199199199199189175155
1/3 соба135155169179179179179179179169155135

 

СОБИТЕ КОИ СЕ НА 7 НП ( НОЌЕВАЊЕ +ПОЈАДОК ) ПОСЕДУВААТ ФРИЖИДЕР, ТВ, КЛИМА УРЕД, БАЛКОН.

 

НАПОМЕНА ЗА 7 НП ( НОЌЕВАЊЕ + ПОЈАДОК )

**Појадокот е на база шведска маса

**Во соба1/2 се сместуваат две возрасни лица,и плаќаат износ од табелата.

**Во соба 1/3 се сместуваат три возрасни лица и плакаат износ по табелата .

**Дете до 2 г како трета особа во соба1/2 и не користи легло =БЕСПЛАТНО

**Дете oд 2 – 12г како трета особа во соба1/3 користи легло=-30%

Во цената на аранжманот е вклучено:

**Прва табела, наем на студио/апартман 7 ноќевања

**Бесплатен интернет(во лобито и кафетеријата на хотел Маро)

**Бесплатно користење на клима уред

**Втора табела,нокевање со појадок на 7 ноќи

**Бесплатен интернет (во лобито и кафетеријата на хотел Маро)

**Бесплатно користење на клима уред

Во цената на аранжманот не е вклучено:

**Здравствено патничко осигурување задолжително                      

**Доплата за појадок во студио/апартман 7 евра по особа од ден

**Сместување во капацитетот е после 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот по локално време.

**ЗА УПЛАТА НА ДВА ПОСЛЕДОВАТЕЛНИ АРАНЖМАНИ 7 + 7 ОДОБРУВАМЕ ПОПУСТ ОД 10% НА ВТОРИОТ АРАНЖМАН,И ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРА.

 

НАПОМЕНА

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата од 30% од целосната сума на аранжманот.

Целосна доплата на аранжманот за оваа дестинација се врши 15 дена пред тргнување. Термините дадени во табелите се денови на поаѓање и пристигнување од/во Скопје.   Доколку патувате со организиран превоз местото и час на поагање е по договор со патниците, 5 дена пред патувањето. Ве молиме минимум 24часа (еден ден) пред секое поаѓање од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето и местото на поаѓање.

 

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ПЛАКАЊЕТО Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ поценанакурсот 1 € = 62 денари

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА ФЛАЈ ТУРИЗАМ