Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места. Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.

Вила Алекс се наоѓа на само 50 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на Ксамил. Располага со трокреветни соби на приземје и на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI.

EARLY BOOKING!!!
20% попуст на редовните цени за резервација и целосна уплата до 31.12.2017
15% попуст на редовните цени за резервација и целосна уплата до 31.01.2018
10% попуст на редовните цени за резервација и целосна уплата до 28.02.2018 7% попуст на редовните цени за резервација и целосна уплата до 31.04.2018
5% попуст на редовните цени за резервација и целосна уплата до 31.05.2018

Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања.

ВО СОБИТЕ ДОЗВОЛЕНО Е СМЕСТУВАЊЕ САМО НА ПАТНИЦИТЕ КОИ ШТО СЕ ВПИШАНИ ВО ВАУЧЕРОТ

НАПОМЕНИ: – За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот; – Можност за дополнителен кревет во одредени студија – Бесплатно; – Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет; – Климата е вклучена во цената; – Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време; – За хигиената на собите се грижат гостите; – За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.

ПОПУСТИ: – За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќеавања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман; – Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!

ПЛАЌАЊЕ: – Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд; – Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање; – За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

  • Departure

    7 Дена
1

Превоз

ПРЕВОЗ: ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил: Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 55€ по лице Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 45€ по лице Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен Кавадарци (Дреново, бензинска пумпа,Макпетрол) - 45€ по лице Време на поаѓање за Ксамил: 00:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола 00:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола 23:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола 01:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола 02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) 03:00 h Битола (Пред спортска Сала) 02.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола 01:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) 01:15 h Струга (Хотел Дрим) - Трансвер до Битола 01:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) НАПОМЕНИ: - За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот; - Можност за дополнителен кревет во одредени студија – Бесплатно; - Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет; - Климата е вклучена во цената; - Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време; - За хигиената на собите се грижат гостите; - За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите. ПОПУСТИ: - За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќеавања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман; - Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти! ПЛАЌАЊЕ: - Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд; - Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање; - За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум. Aгенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата