Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2018

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2018

АПАРТМАНИ МЕРОПИ – А категорија -се наоѓаат веднаш до Поппис Апартманите во првиот ред на шеталиштето во Калитеа. Апартманите МЕРОПИ се оддалечени од градската плажа околу 150 метри, се наоѓа веднаш до главната улица на Калитеа наспроти паркот. До плажа може да се стигне преку скалите кој го сечат паркот со поглед на море или пак по улицата која води до плажа од нејзината лева страна. Вилата располага со 8 трокреветни студија опремени со кујна, клима, телевизор, бесплатен wi-fi и мала тераса. Сите од студијата се со поглед на друга вила или шеталиште.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

GPS Координати: 40°4’31”N,23°26’52”E

 

ПериодБр.на ноќевања1/3 СтудиоКоментар
20.05-27.05.20187 ноќевања59 ПромоПромо цени
27.05-03.06.20187 ноќевања89 ПромоПромо цени
03.06-10.06.20187 ноќевања139
10.06-17.06.20187 ноќевања189
17.06-24.06.20187 ноќевања259
24.06-01.07.20187 ноќевања289
01.07-08.07.20187 ноќевања319
08.07-15.07.20187 ноќевања329
15.07-22.07.20187 ноќевања349
22.07-29.07.20187 ноќевања349
29.07-05.08.20187 ноќевања349
05.08-12.08.20187 ноќевања349
12.08-19.08.20187 ноќевања349
19.08-26.08.20187 ноќевања309
26.08-02.09.20187 ноќевања229
02.09-09.09.20187 ноќевања229
09.09-16.09.20187 ноќевања129 ПромПромо цени
16.09-23.09.20187 ноќевања99 ПромоПромо цени
23.09-30.09.20187 ноќевања59 ПромоПромо цени

 

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст

Клима уредот и wifi е вклучен во цената

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје(Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово – 40€по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола (Пред спортска Сала) – 30 по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола – 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -30€ по лице

-Деца од 2 до 11,99 години 20€ од Битола, 25€ од Скопје

-Деца до 1,99 години бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст *попустите не може да се комбинираат *Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата) ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција: 15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Неа Потидеа 15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа 14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно 14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти 14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори

-Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција. -Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето. -Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА ФЛАЈ ТУРИЗАМ