Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

Хотел Френдс *** се наоѓа во прекрасниот планински град Банско во Бугарија. Хотелот располага со 41 модерни и стилски опремени соби со спална и два дополнителни кревети, 4 апартмани со две соби, две бањи, хидромасажна када. 4 луксузни апартмани со две соби, две бањи, хидромасажна када, камин и голема тераса со прекрасен поглед кон Пирин и Рила.

1 ден : 20.10 (Сабота) 

Поаѓање кон Банско со организиран превоз од Скопје во раните утрински часови. Пристигнување во Банско и сместување во хотел по 14:00 часот. Слободно попладне и време за индивидуални активности. Вклучена вечера. Ноќевање.

2 ден : 21.10 (Недела)

 Појадок и вечера. Организирани активности во договор со групата.

3 ден : 22.10 (Понеделник)

 Појадок и вечера. Организирани активности во договор со групата.

4 ден: 23.10 (Вторник)

 Појадок. Одјавување од хотел во раните утрински часови и поаѓање кон Македонија ,со попатна посета на Благоевград .Пристигнување во Македоија во вечерните часови.

 

ЦЕНА: 79 / 4.900 денари

 

Во цената е вклучено :
  • 3 ноќевења со појадок и вечера во хотел Friends 3*
  • Превоз на наведената релација
  • Парна бања
  • Џакузи
  • Релакс зона
  • Детско катче

Доплата за деца:

  • Прво дете до 0-6 години бесплатно во хотел , доплата за превоз  25€
  • Дете од 6 – 12 години на дополнително легло 49€ пакет аранжман

                         АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

                                              

                                           ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ КЛУБ

Скопје-Д.Ц. ПаломаБјанка 1 кат, локал 14

тел-факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  contact@flyturizam.com