Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

1 ден  25.05 2019  СКОПЈЕ – БЕРЛИН

Состанок на групата 2ч пред полетување . Лет од Скопје во 12.35ч пристигнување во Берлин во 15.00ч.Трансфер од аеродром Schoenefeld до  хотел .Сместување. Панорамско разгледување на градот и посета на . Меморијалната црква ,Европа-центарот, Новата национална галерија ,Филхармонијата ,плоштадот Потсдам , Sony центарот ,плоштадот Александар плац Градска кука ,ТВ кулата ,Катедралата ,Операта,Брандербушката порта ,Рајхсагот,остатоците од познатиот Берлински ѕид, со Chekprint Charie најпознатиот премин на Берлинскиот ѕид а за многумина можнист за бегство на Источен и Западен Берлин .Враќање во хотел.Ноќевање

2ден  26.05.2019 БЕРЛИН

Појадок . Посета на Потсдам,еден од најубавите и најзелините градови во Германија и главен град на Бренденбург.Посета на прускиот дворец Сансуи ,некогашна летна резиденција на кралот Фридрих Велики или прошетка до одтровот музеј комплекс од неколку музеи ,мегу кој и Пергамон,кој има непроценлива збирка на антиквитети .Вечерно крстарење со брод .Враќање во хотел.Ноќевање

3ден 27.05.2019 TROPICAL ISLANDS

Појадок .Целодневна факулативна посета на Tropical Islands.Враќање во хотел .Ноќевање

4ден 28.03.2019  СКОПЈЕ

Појадок.По појадок напуштање на хотел и трансфер до аеродром .Лет за Скопје во 15.00ч Пристигнување во Скопје во 17.50ч

Цена 299€/18.538.00 денари
(за уплати до 20.04.2019)

Цена 339€ за редовни уплати

Во цената е вклучено

 • Авионски превоз на релација Скопје – Берлин – Скопје
 • Рачен багаж -10кг ( димензии 40х30х20)
 • Трансфер во Берлин од аеродром до хотел и обратно
 • Хотелско сметување во хотел 3* со услуга 3 нокевања со појадок
 • Прошетка според програма со придружник
 • Организација на аранжманот и придружник на патувањето

 

Во цената не е вклучено

 • Организиран разглед на Берлин 20€
 • Факултативна посета на Потсдам ( со влучени влезници за Палатата Сансуси ) 55
 • Крстарење со брод 20 €
 • Τropical Islands – целодневна посета 70€
 • Влезници за локалитети ,карти за локален превоз
 • Доплата за багаж 55х40х23 1500 ,00ден
 • Патничко здраствено осигурување

 

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за двокреветна соба ( минимум 2 лица )
 • За еднокреветна соба се доплака 30 % од сумата
 • Плаќање при резервација 30%,и нема можност за откажување ,менување на термин или менување на име
 • Плаќањето се врши по курс од 62,00 денару за 1 Евро.

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. Палома Бјанка 1 кат, локал 14

тел-факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  contact@flyturizam.com