Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е оддалечен 250м.Хотелот располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби.Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сателитска ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни.

Координати : 40.183503, 23.712958.

 

ТерминиНоќевњаПо лице во 1/3+1
стандард
26.05-02.067205
02.06-09-067239
09.06-16.067279
16.06-23.067309
23.06-30.067329
30.06-07.077359
07.07-14.077399
14.07-21.077459
21.07-28.077459
28.07-04.087459
04.08-11.087459
11.08-18.087459
18.08-25.087419
25.08-01.097369
01.09-08.097319
08.09-15.097259
15.08-22.097209
22.09-29.097179

 

ПП –

Полупансион :

 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса.
 • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса.

 

 

 • НАПОМЕНА:  
 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансионза број на ноќевања дадени во табелата.
 • Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО.
 • Трет и четврт возрасен над 12 години, плаќаат по 50% од цената во табелата.
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот.
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот.
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10 часот по локално време.
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира).
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €.
  • деца од 2 до 12 години: 25 €.
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште).

 

Туристичкатаксаод1,5€ наденпосместувачкаединицасеплаќаналицеместопопристигнување (check in) во објектот.Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

                                                                                                                

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. Палома Бјанка 1 кат, локал 14

тел-факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  contact@flyturizam.com