Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

Хотелот се наоѓа на само 130 метри од GOLDEN BEACH во Скала Потамиа опкружен со борова шума. Студиата се  1/4  и располагаат со комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Од сезона 2017, понудата за хотел Алое е зголемена и со хотелските А – категорија на соби со кои располага овој капацитет (без кујна). Понудата за истите е со појадок и вечера. Хотел Алое како и неколку други вили на барање на задоволните гости е дел од нашата понуда неколку години. Проверете и сами.

ОБЈЕКТОТ Е КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАН (МАРТ 2015). На располагање на гостите има и базен кое користење е вклучено во цената.

ТерминНоќевања1/3 соба
26.05-02.067280
02.06-09.067310
09.06-16.067330
16.06-23.067350
23.06-30.067460
30.06-09.079490
09.07-18.079510
18.07-27.079540
27.07-05.089540
05.08-14.089540
14.08-23.089540
23.08-01.099510
01.09-08.097370
08.09-15.097330
15.09-22.097290
22.09-29.097250

Напомена:

 

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
 • Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима уредот
 • За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секое од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во апартманот
 • Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е до 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

 

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

 

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

 

 

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Хотел-апартман „ALOE“ – Скала Потамиа (понудата се однесува за услуга полупансион)

Хотелот се наоѓа на само 130 метри од GOLDEN BEACH во Скала Потамиа опкружен со борова шума. Собите се 1/3 и се комплетно опремени кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Понудата за истите е со појадок и вечера. Хотел Алое како и неколку други вили на барање на задоволните гости е дел од нашата понуда неколку години. Проверете и сами.

ОБЈЕКТОТ Е КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАН (МАРТ 2015). На располагање на гостите има и базен кое користење е вклучено во цената.

ТерминиНоќевања1/3+1/ Апартман
26.05-02.067*120
02.06-09.067*160
09.06-16.067*180
16.06-23.067*210
23.06-30.067*250
30.06-09.079540
09.07-18.079650
18.07-27.079650
27.07-05.089650
05.08-14.089650
14.08-23.089650
23.08-01.099580
01.09-08.097*210
08.09-15.097*180
15.09-22.097*160
22.09-29.097*120

 

Напомена:

 • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 полупансиони, за минимум 2 лица во соба
 • 2 деца до 11,99 год. во соодветен тип на соба со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
 • Трет возрасен – плаќа 50% од наведената сума
 • Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима уредот
 • Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на собите до 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

 

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

 

 

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата