Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

ЛЕТО 2019 – ПАРАЛИА

БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ НА 3-ТО И 4-ТО  ЛИЦЕ ВО СТУДИО

ПОПУСТИ:     – 25 %  ЗА УПЛАТА ДО 15.12.2018

                  – 15 %  ЗА УПЛАТА ДО 15.01.2019

                  – 10 %  ЗА УПЛАТА ДО 15.02.2019

                 

Вила „ LA MIRAGE “ е од висока “А“ категорија и се наоѓа на 50 м од плажата во првиот дел на Паралиа . Студиата се комплетно опремени со мини кујна, тоалет,балкони, А/С +  ТВ – WI-FI. Располагаме со 1/2 ; 1/3 и 1/4 студија на приземје , и 1 спрат.

ТерминНоќи1/2 Студио1/3 Студио1/4 Студио
26.05-02.06*7*697989
02.06-09.06*7*105115129
09.06-16.06*7*115125139
16.06 -23.06*7*125135149
23.06*- 30.067*135145159
30.06-07.077279299319
07.07-14.077299319339
14.07-21.077309329349
21.07-28.077319339359
28.07-04.087319339359
04.08-11.087319339359
11.08-18.087299319339
18.08-25.087229249269
25.08-01.09*7119129139
01.09-08.09*7*99109119
08.09-15.09*7*697989
15.09-22.09*7*596979

УСЛУГИ:

 • Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио што плаќаат 100 %
 • Цените без * се дадени за наем за студио / апартман за 7 ноќевања за минимум 2 лица во студиo што плаќаат 100 %
 • Во студијата e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
 • Поради генерално чистење на студиата по секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат по 14:00 часот по локално време
 • Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот

 

Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:

 • Дете до 2 години ( без седиште ) – бесплатно
 • За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €
 • Сместување на 3-то и 4-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО – доплата за превоз 35 €  

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 • Задолжително патничко и здравствено осигурување – инфо во агенцијата
 • Доплата за клима 5 € од ден
 • Превоз : возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец)

   деца од 2-12 години 25 €(повратен билет) / 20 € (1 правец)

 • За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%
 • За користење на две смени (7+7 ноќевања)одобруваме попоуст од 10% на втората смена
 • Попустот за рана уплата не е валиден само за смените од промотивниот период 26 Мај 15 и 22 Септември
 • Во цената не е вклучена туристичка такса за престој – се плаќа на лице место изнесува 0,5 евро од ден по соба, за брзината и квалитетот на интернетот агенцијата не гарантира и не сноси никаква одговорност
 • ВАЖНА НАПОМЕНА. Заради ваша лична безбедност кога не сте присутни во собите немојте да ги оставате вратите од терасите и надворешната врата отклучени ( доколку истите се отворени и отклучени а настане недај боже некаква кражба, агенцијата и сопствениците не одговараат )
 • Цените се изразени во € – евра , по курс 1 € = 62 мкд
ТерминНоќевања1/4 Студио1/4 Апп за 4-5лицаКоментар
23.05-30.05.201876999ПРОМО
23.05-30.05.2018789109ПРОМО
06.06-13.06.20187169189
13.06-20.06.20187209249
20.06-27.06.20187249279
27.06-04.07.20187289329
04.07-11.07.20187369399
11.07-18.07.20187419479
18.07-25.07.20187479529
25.07-01.08.20187509549
01.08-08.08.20187509549
08.08-15.08.20187509549
15.08-22.08.20187509549
22.08-29.08.20187469489
29.08-05.09.20187359389
05.09-12.09.20187279299
12.09-19.09.20187229249
19.09-26.09.20187179199ПРОМО
26.09-03.10.2018799119ПРОМО

Автобуски превоз – поаѓања од Македонија                  

Поаѓање од Час Локација
Куманово 03:30 Бензинска Макпетрол
Скопје 04:15 Паркинг пред Х.“ВИП“
Велес 05:00 Бенз.Мак Оил
Кавадарци 05:30 Бул.кај Гранична Полиц.
Неготино 05:45 Бенз.Макпетрол
Удово 06:30 Бенз.Макпетрол
Граница 07:00  

 

    Поаѓања од Грција

Поаѓање од Час/локално Локација
Неи Пори 16:00 Вила Данос
Паралиа 17:00 Ерато / Ла Мираж

                   

                                  

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. Палома Бјанка 1 кат, локал 14

тел-факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  contact@flyturizam.com