Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

1 Ден 28.04.2019 Скопје-Париз 

Состанок на групата на аеродром во Скопје во 16:00 часот.Полетување за Париз во 18:00 часот со директен лет на компанијата Wizz Air, слетување во Париз во 20:55. Трансфер до хотелот. Сместување  во хотел. Ноќевање.

 

2 Ден 29.04.2019 Париз

Појадок.  Целодневен пешачки разглед на градот и посета на Нотр Дам, Сорбона, Пантеон Луксембуршка палата, Латинскиот  Кварт, Операта , Дворецот Лувр, Црквата  Св Марија Мадалена.  Враќање во хотел .Краток одмор. Вечерта посета на Мон Мартр со црквата Saqre Coeur, Пигал, Мулен Руж. Враќање во хотел. Ноќевање

3 ден 30.04.2019

Појадок.  Целодневен пешачки разглед на градот и посета на плоштадот Трокадеро, Ајфелова Кула, Марсови полиња, Домот на инвалидите,  гробот на Наполеон,  мостовите на Сена, Елисејските Полиња, Триумфална Капија. Во вечерните часови факултативно крстарење по Сена и качување  на Ајфеловата Кула. Враќање во хотел  Ноќевање

4 ден 01.05.2019

Појадок. Факултативна посета на Летниот дворец Версај. По разгледот слободно време низ центарот на Париз и шопинг. Трансфер до аеродром во 18:00 часот. Полетување за Скопје во  21:30. Пристигнување во Скопје  во 00:10 часот

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ   399/ 24.738.00 ден

 

Во цената се вклучени следниве услуги:

 •                 Авио билет на релација Скопје-Париз-Скопје со Wizz Air
 •                 3 ноќевања со појадок во хотел 3* на база ноќевање  појадок
 •                 Рачен багаж со (димензии 40x30x20 cm) маx до 10 кг.
 •                 Доплата за багаж со димензии 55x40x23    1300денари
 •                 Организиран трансфер со автобус од аеродром до хотел и обратно
 •                 Пешачките тури кои се наведени во програмата
 •                 Организација на патувањето
 •                 Придружник за целиот престој во Париз

 

Во цената не се вклучени следниве услуги:

 •                 Јавен превоз со метро и автобус во Париз (цена околу 14€  карта за 10 возења)
 •                 Влезница за Ајфелова Кула (влезница до 2-кат) 20€
 •                 Посета на Лувр 25€ влезница+водич (со метро)
 •                 Посета на Версај 35€ влезница+водич, не  е вклучена влезница за парковите и чини 9€
 •                 Крстарење по Сена 15€ (со метро)
 •                 Посета на Мулен Руж со претстава (цена од 120€ со пијалок ½ шампањ и место за седење) се патува со метро
 •               Задолжително здравствено и патничко осигурување 150 мкд.
 •                Туристичка такса во хотел околу 3€ по лице на ден.

 

 Напомена:

Плаќањето е задолжително во денари по курс 1 Еур=62 Денари.

Kраен рок за откажување на аранжманот од страна на агенцијата 7 дена пред патување

За резервација задолжителна уплата аванс од 30% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 15  патници

 

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ КЛУБ

Скопје-Д.Ц. ПаломаБјанка 1 кат, локал 14

тел-факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  contact@flyturizam.com