Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

Т А С О С

Хотел-апартман „ALOE“ – Скала Потамиа

Хотелот-апартманите Алое се наоѓаат на само 130 метри од GOLDEN BEACH во Скала Потамиа опкружени со борова шума. Студиата се 1/3 и 1/4 располагаат со комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Сите соби се свртени кон градот и морето, а повеќето имаат и прекрасен поглед на истите. Хотел Алое како и неколку други вили на барање на задоволните гости е дел од нашата понуда неколку години. Во самиот објект има можност за доплата за појадок и вечера.

ОБЈЕКТОТ Е КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАН (МАРТ 2015). На располагање на гостите има и базен чие користење е вклучено во цената.

ТерминНоќевања1/3 студио1/4 студио

25.05-01.06.187*110120
01.06-08.06.187*150160
08.06-15.06.187*170180
15.06-22.06.187*190210
22.06-29.06.187*220250
29.06-08.07.189520540
08.07-17.07.189620650
17.07-26.07.189620650
26.07-04.08.189620650
04.08-13.08.189620650
13.08-22.08.189620650
22.08-31.08.189540580
31.08-07.09.187*190210
07.09-14.09.187*165180
14.09-21.09.187*135160
21.09-28.09.187*105120

Напомена:

– Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)

– Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз

– За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)

– Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима уредот

– За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници

– Во секое од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во апартманот

– Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот

– Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е до 09 часот по локално време

– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

· возрасни: 50 €

· деца од 2 до 12 години: 35 €

· деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА ФЛАЈ ТУРИЗАМ КЛУБ

Скопје-Д.Ц. Палома Бјанка 1 кат, локал 14

Тел -факс ++ 389 2 31 211 66, 075/272-843 www.flyturizam.com, e-mail: contact@flyturizam.com