Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

Вила Антигони – Парга, се наоѓа на 300м од центарот на Парга и плажата Аг.Јанакис, плажата Писо Крионери е на само 150м одалеченост.

Вилата располага со двокреветни студија, и двокреветни студија со дополнително легло за дете. Во склоп на собата има сопствен тоалет, балкон, кујна опремена со прибор за готвење и прибор за јадење, клима и wi-fi, и не располага со паркинг.

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

 

5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 30.04.2018

Цените се изразени за НАЕМ на студио за 7 или 8 ноќевања.

ТерминНоќевањаСтудио 1/2Студио 1/2+1 детеКоментар
23.05-30.05.2018759 Промо69 ПромоПромо цени
30.05-06.06.2018779 Промо89 ПромоПромо цени
06.06-13.06.20187119 Промо129 ПромоПромо цени
13.06-20.06.20187159169
20.06-27.06.20187229239
27.06-04.07.20187299319
04.07-11.07.20187329359
11.07-18.07.20187409429
18.07-25.07.20187409429
25.07-01.08.20187409429
01.08-08.08.20187409429
08.08-15.08.20187409429
15.08-22.08.20187409429
22.08-29.08.20187359389
29.08-05.09.20187269289
05.09-12.09.20187179189
12.09-19.09.20187139159
19.09-26.09.2018789 Промо99 ПромоПромо цени
26.09-03.10.2018769 Промо79 ПромоПромо цени

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Доплата за клима 5 Еур/ден (се плаќа на лице место)

Во цената не е вклучен превоз.Повратен превоз до Парга чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга

Скопје(Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Парга:

Битола(Пред спортска Сала) – 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола-45€

Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола –45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола –45€ по лице

 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евраод редовната цена

Деца до 1,99 години бесплатно


Време на поаѓање за Парга:

01:00 h Скопје(Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола
04:00 h Битола (Пред спортска Сала)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга(Хотел Дрим) – Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)

Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 km)

Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65),

Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)

Трошоци во еден правец: (износите се променливи)

патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €

Адреса на сместувањето: 43 Agiou Athanasiou Str., Párga, 48060, Greece

 

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ПЛАКАЊЕТО Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ поценанакурсот 1 € = 62 денари

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. ПаломаБјанка 1 кат, локал 14

тел  -факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  contact@flyturizam.com