Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

Вила хотел Елизабет се наоѓа во центарот на Калитеа на самата пешачка зона опкружена со продавници и ресторани, одалечена на само 250м. од плажа. Во нашата понуда имаме 1/2, 1/3 и 1/4 студиа со комплетно опремена кујна, клима уред, ТВ, купатило и тераси на прв спрат. 1/2 и 1/3 студиата се со 2, односно 3 единечни кревети, додека 1/4 студиото е со 2 брачни кревети. Во вилата има 24 ч. рецепција и WiFi интерннет – бесплатно.

 

ПериодНоќевања1/2 стд.1/3 стд.1/4 стд.
19.05-26.05.17*759090
26.05-02.06.187*85100100
02.06-09.06.187*95110110
09.06-16.06.187*125145145
16.06-23.06.187*150175175
23.06-30.06.187310350350
30.06-07.07.187320370370
07.07-14.07.187330390390
14.07-21.07.187350420420
21.07-28.07.187350420420
28.07-04.08.187350420420
04.08-11.08.187350420420
11.08-18.08.187350420420
18.08-25.08.187320390390
25.08-01.09.187*150180180
01.09-08.09.187*130155155
08.09-15.09.187*120145145
15.09-22.09.187*100120120
22.09-29.09.187*809090

 

Напомена:

– Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице во 1/3 студио и 1/4 студио – БЕСПЛАТНО – плаќаат само превоз доколку користат.

– Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз

– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

– Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)

– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

– Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

· возрасни: 35 €

· деца од 2 до 12 години: 20 €

· деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

*При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА ФЛАЈ ТУРИЗАМ КЛУБ