Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

White Sands studios се наоѓа на самата плажа. Оваа вила располага со трокреветни студиа со тераси кои имаат страничен поглед кон море. Сите студија се опремени со кујна, клима (со доплата од 5еур), телевизор, тоалет, wi fi и тераса. Во долниот дел на вилата има прекрасен ресторан во кој можете да уживате во убавите грчки специјалитети. Вилата има сопствени лежалки на плажа кои се бесплатни за гостите (за секоја соба има по 2 лежалки и еден чадор)

 

При пријавувањето се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

 

Услови за “early booking“:За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање.

 -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 27.12.2017

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 01.02.2018

-5%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 30.04.2018

GPS Координати: 39°10’38.8″N 20°32’47.4″E

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

Цените во табелата се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст

ТерминНоќевања1/3 студио1/3+1 студиоКоментар
23.05 - 30.05.2018759 Промо69 ПромоПромо цени
30.05 - 06.06.2018799 Промо109 ПромоПромо цени
06.06 - 13.06.20187129139
13.06 - 20.06.20187189199
20.06 - 27.06.20187249259
27.06 - 04.07.20187309319
04.07 - 11.07.20187379389
11.07 - 18.07.20187449459
18.07 - 25.07.20187479489
25.07 - 01.08.20187479489
01.08 - 08.08.20187479489
08.08- 15.08.20187479489
15.08 - 22.08.20187479489
22.08 - 29.08.20187419429
29.08 - 05.09.20187339349
05.09 - 12.09.20187269279
12.09 - 19.09.20187229239
19.09 - 26.09.20187179 Промо189 промоПромо цени
26.09 - 03.10.2018789 Промо99 ПромоПромо цени

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини

 

 

 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос

 

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 

Битола (Пред спортска Сала) – 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола –45€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

 

-Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

-Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање за Врахос:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Пред спортска Сала)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)
Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 km)
Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65),
Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)
Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €

GPS Координати: 39°10’38.8″N 20°32’47.4″E

 

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ПЛАКАЊЕТО Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ поценанакурсот 1 € = 62 денари

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. ПаломаБјанка 1 кат, локал 14

те  -факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  contact@flyturizam.com