Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

Вила хотел Мистрал се наоѓа во мирниот дел на Калитеа на 5-7 мин. од плажа, во непосредна близина на вила Магдалини. Вилата располага со 1/2+1 студиа со комплетно опремена кујна, купатило, клима уред (вклучен во цената), и сат. ТВ. Во дворот има базен и лежалки, а WiFi пристапот е овозможен на базен и рецепција. На 50-ина метри се наоѓа голем јавен паркинг, каде и во висока сезона може да се најде бесплатно паркинг место. Вилата е идеална за оние кои покрај плажа и море, сакаат слободното време да го поминат покрај во базенот во пријатна атмосфера, а сепак блиску до центарот и сите збиднувања.

 

ПериодНоќевања1/2 студио1/2+1 студио
19.05-26.05.187*8090
26.05-02.06.187*90100
02.06-09.06.187*100110
09.06-16.06.187*130145
16.06-23.06.187*160175
23.06-30.06.187310350
30.06-07.07.187320370
07.07-14.07.187330390
14.07-21.07.187350420
21.07-28.07.187350420
28.07-04.08.187350420
04.08-11.08.187350420
11.08-18.08.187350420
18.08-25.08.187310390
25.08-01.09.187*155180
01.09-08.09.187*135155
08.09-15.09.187*125145
15.09-22.09.187*95120
22.09-29.09.187*8590

 

Напомена:

– Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице во 1/3 студио- БЕСПЛАТНО – плаќаат само превоз доколку користат.

– Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз

– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

– Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)

– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

– Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

· возрасни: 35 €

· деца од 2 до 12 години: 20 €

· деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

*При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА ФЛАЈ ТУРИЗАМ КЛУБ