Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

 -12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 27.12.2017

-8%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.02.2017

 

 

 

Врахос е една од најбараните дестинации за изминатата година. Во ова мало место се наоѓа на една од најубавите плажи на јонското море. Врхос се наоѓа помеѓу Парга и Превеза и ги воодушевува туристите со своите природни убавини. Тука можете да најдете прекрасна комбинација на бесконечна песочна плажа, тиркизна морска вода и прекрасна зелена планина. Покрај плажата има шеталиште на кој се лоцирани голем број на кафе барови и ресторани.

Irini studios се наоѓа на самата плажа и нуди се што може апартманското сместување да понуди. Вилата има сопствена плажа, базен, паркинг, катче за деца, wi fi… Оваа вила располага со просторни 4 креветни студиа и едноспални апартмани за 4 до 5 лица кои имаат страничен поглед кон море. Сите студиа и едноспални апартмани се опремени со кујна, клима ( вклучена во цената), телевизор, wc, wi fi и тераса. Вилата има сопствена плажа, за секоја соба има бесплатно 1 чадор и 4 лежалки.

Студио (една просторија со еден дупли кревет + 1 единечно легло + голема софа на спуштање)

Едноспален апартман (една просторија со еден дупли кревет + 1 единечен, и една просторија т.е кујна во која има една голема софа на спуштање)

 

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

 

Услови за “early booking“: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Цените во табелата се дадени по студио за 7 или 8 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

 

GPS Координати: 39°10’26.9″N 20°33’00.4″E

ТерминНоќевања1/4 Студио1/4 Апп за 4-5лицаКоментар
23.05-30.05.201876999ПРОМО
23.05-30.05.2018789109ПРОМО
06.06-13.06.20187169189
13.06-20.06.20187209249
20.06-27.06.20187249279
27.06-04.07.20187289329
04.07-11.07.20187369399
11.07-18.07.20187419479
18.07-25.07.20187479529
25.07-01.08.20187509549
01.08-08.08.20187509549
08.08-15.08.20187509549
15.08-22.08.20187509549
22.08-29.08.20187469489
29.08-05.09.20187359389
05.09-12.09.20187279299
12.09-19.09.20187229249
19.09-26.09.20187179199ПРОМО
26.09-03.10.2018799119ПРОМО

– Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

 

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос

 

Скопје (Дрводекор) – 45по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 

Битола (Пред спортска Сала) – 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 45€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола – 45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање за Врахос:

 

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола
04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) 

02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола 

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)
Насока: Скопје-Parga/Vrahos/Kanali/Ammoudia (525 km)
Скопје-Битола (E75/Е65), Битола-Kozani (E65),
Kozani-Igumenitsa(E90), Igumenitsa-Sivota-Parga-Vrahos-Kanali (E55)
Трошоци во еден правец: (износите се променливи)
патарини MK (180 ден), патарини GR 5,80 €

GPS Координати: 39°10’26.9″N 20°33’00.4″E

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 %, и не може да се комбинираат со попустот за рана резервација и промо цените
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст 
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус, 
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ЈК ТRAVEL“.

 

 

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ПЛАКАЊЕТО Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ поценанакурсот 1 € = 62 денари

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. ПаломаБјанка 1 кат, локал 14

тел  -факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  contact@flyturizam.com