Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

ЛЕТО 2018 – ПАРАЛИА

БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ НА 3-ТО И 4-ТО и 5-ТО  ЛИЦЕ ВО СТУДИО

                  – 15 %  ЗА УПЛАТА ДО 01.02.2018

                  – 10 %  ЗА УПЛАТА ДО 01.03.2018

                 
Вила „ LA MIRAGE е од висока “А“ категорија и се наоѓа на 50 м од плажата во првиот дел на Паралиа . Студиата се комплетно опремени со мини кујна, тоалет,балкони, А/С +  ТВ. Располагаме со 1/2 ; 1/3 и 1/4 студија на приземје , и 1 спрат.

ТерминНоќевања1/2 студио1/3 студио1/4 студио
27.05* Промо7* Промо59 Промо69 Промо79 Промо
ЈУНИ
Пакет аранжман
По лице
03.06*7*95105119
10.06*7*105115129
17.06*7*115125139
24.06*7*135145159
ЈУЛИ И АВГУСТ
Наем на студиа
01.077269289309
08.077289309339
15.077299319339
22.077309329349
29.077309329349
05.087309329349
12.087299319339
19.087269289309
26.087219239259
СЕПТЕМВРИ
Пакет аранжман
По лице
02.09*7*119129139
09.09*7*99109119
16.09*7*596979
23.09*7*495969

УСЛУГИ:

 • Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио што плаќаат 100 %
 • Цените без * се дадени за наем за студио / апартман за 7 ноќевања за минимум 2 лица во студиo што плаќаат 100 %
 • Во студијата e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
 • Поради генерално чистење на студиата по секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат по 14:00 часот по локално време
 • Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот

Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:

 • Дете до 2 години ( без седиште ) – бесплатно
 • За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €
 • Сместување на 3-то и 4-то и 5-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО – доплата за превоз 35 €

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 • Задолжително патничко и здравствено осигурување – инфо во агенцијата
 • Доплата за клима 5 € од ден
 • Превоз : возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец)

                     деца од 2-12 години 25 €(повратен билет) / 20 € (1 правец)

 • За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%
 • За користење на две смени (7+7 ноќевања)одобруваме попоуст од 10% на втората смена
 • Попустот за рана уплата не е валиден само за смените од промотивниот период т.е за 21 и 28 Мај
 • Во цената не е вклучена туристичка такса за престој – се плаќа на лице место
 • Цените се изразени во € – евра , по курс 1 € = 62 мкд

Поаѓање од Грција

Поаѓање од Час/локално Локација
Неи Пори 16:00 Вила Данос
Паралиа 17:00 Ерато / Ла Мираж

 

Автобуски превоз – поаѓања од Македонија               

Поаѓање од Час Локација
Куманово 03:30 Бензинска Макпетрол
Скопје 04:15 Паркинг пред Х.“ВИП“
Велес 05:00 Бенз.Мак Оил
Кавадарци 05:30 Бул.кај Гранична Полиц.
Неготино 05:45 Бенз.Макпетрол
Удово 06:30 Бенз.Макпетрол
Граница 07:00  

          

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ КЛУБ

Скопје-Д.Ц. Палома Бјанка 1 кат, локал 14

Тел  -факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  contact@flyturizam.com