Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

Категорија: Апартманско сместување, Област: Остров Тасос, Грција , Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади. Од море: на неполни 2 минути од плажа
Тип на студиа: Двокреветни и Трокреветни студиа

Во собите: соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата),
Услуга: Наем на соба (Room Only)

 

Влегување во собите: 14 часот по локално време;
Напуштање на собите: 09 часот по локално време;

Забелешка: Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.
Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

ТерминНоќевањаСтудио 1/2 прв спратСтудио 1/2+1
прв спрат
Апп 1/3+1
приземје
Студио 1/4 приземје
18.05-25.05.20187798995105
25.05-01.06.201878999109119
01.06-08.06.20187159169185195
08.06-15.06.20187199209229239
15.06-22.06.20187259269299309
22.06-29.06.20187319329359369
29.06-06.07.20187359369409419
06.07-13.07.20187399409449459
13.07-20.07.20187439449489499
20.07-27.07.20187459469509519
27.07-03.08.20187459469509519
03.08-10.08.20187459469509519
10.08-17.08.20187459469509519
17.08-24.08.20187439449489499
24.08-31.08.20187389399429439
31.08-07.09.20187309319339349
07.09-14.09.20187259269285295
14.09-21.09.20187179189199209
21.09-28.09.2018799109109119

Цената вклучува:
* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
* Користење на Wi-Fi
* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

 

Цената не вклучува:
*Превоз
*Патничко осигурување
* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место 5еур на ден

 

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 50€ • Велес 50 € • Неготино 50€
• Удово 50€• Граничен премин 50€

  • Битола 55€ • Прилеп 55€ • Струга 55€
    • Охрид 55€ • Кичево 55€ • Ресен 55€
    • Штип 55€ • Радовиш 55€ • Струмица 55€

 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

 

 

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ПЛАКАЊЕТО Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ поценанакурсот 1 € = 62 денари

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. ПаломаБјанка 1 кат, локал 14

те  -факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  contact@flyturizam.com