Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

Врахос е една од најбараните дестинации за изминатата година. Во ова мало место се наоѓа на една од најубавите плажи на јонското море. Врхос се наоѓа помеѓу Парга и Превеза и ги воодушевува туристите со своите природни убавини. Тука можете да најдете прекрасна комбинација на бесконечна песочна плажа, тиркизна морска вода и прекрасна зелена планина. Покрај плажата има шеталиште на кој се лоцирани голем број на кафе барови и ресторани.

Вила Лукас B eko категорија, е лоцирана на 20м од плажа, во централниот дел на туристичкото место Врахос. Собите се опремени со ТВ, Клима (доплата од 4еур на ден) опремена кујна, тоалет и wi-fi, сместувањето е од постар тип, затоа е категоризирана како Б категорија.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2018

-5%   ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2018

 

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

Цените се изразени за НАЕМ на СТУДИО, за 7 ноќевања.

ТерминНоќевања1/4 Стандард1/4 Стр.пог.мореКоментар
23.05-30.05.2018749 Промо49 ПромоПромо цени
30.05-06.06.2018759 Промо69 ПромоПромо цени
06.06-13.06.201877989
13.06-20.06.20187169189
20.06-27.06.20187179199
27.06-04.07.20187249269
04.07-11.07.20187279299
11.07-18.07.20187319349
18.07-25.07.20187359389
25.07-01.08.20187379399
01.08-08.08.20187379399
08.08-15.08.20187379399
15.08-22.08.20187319339
22.08-29.08.20187349369
29.08-05.09.20187259279
05.09-12.09.20187199229
12.09-19.09.20187129149
19.09-26.09.2018799 Промо119 ПромоПромо цени
26.09-03.10.2018769 Промо89 ПромоПромо цени

Доплата за клима – 4 € на ден

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 

Битола (Пред спортска Сала) – 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола – 45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

 

-Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

-Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање за Врахос:

 

01:00 h Скопје (Дрводекор)

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

12:45 h Штип (паркинг пред пошта)

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Пред спортска Сала)

03.15н h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30н h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Координати:   39.178324, 20.545667

 

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ПЛАКАЊЕТО Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ поценанакурсот 1 € = 62 денари

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. ПаломаБјанка 1 кат, локал 14

те  -факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  contact@flyturizam.com