Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

Составена од неколку вили, во убав зелен амбиент, опкружена со цвеќиња и медитерански растенија. Во убав и мирен двор се наоѓа простор за заедничка скара и туш. Вилата се наога на 120м од плажа во мирен дел према Ханиоти. Бесплатен паркинг кој се наоѓа спроти вилата. Wi – Fi во целиот објект .

Апартманите се наогаат во два објекта .

Прв објект

Приземје(Бр. 1 )    1/4 апп  – Кујна со софа на пуштање , спална соба со брачен кревет ,купатило и тераса околу целиот аппартман .

Втор кат (Бр .6 )  1/5 + 1  дуплекс  –  Кујна ( комплетно опремена куја со шпорет со рерна ,фрижидер) ,спална со брачен кревет , втора спална со три единечни легла ,купатило и две тераси .

Втор објект

 Високо Приземје ( Бр.10 ) 1/4 апп  – Кујна со софа на пуштање ,спална соба со два единечни легла .купатило и две тераси .

Високо приземје ( Бр.9  ) 1/4  + 1 апп – Кујна со еден кревет за две лица , и спална со три еденични легла , купатило и две тераси

Прв кат ( Бр. 11 ) 1/4 апп – Кујна со кревет на пуштање , спална со брачен кревет , купатило и две тераси.

Прв кат ( Бр.12 ) 1/4 апп – Кујна со кревет на пуштање , спална со два единечни кревети и две тераси.

 

15% попуст за целосна уплата до 15.02

10% попуст за целосна уплата до 31.03

 

Вонсезонски пакети МАЈ / ЈУНИ

ТЕРМИН20.05 27.0503.0610.0617.0624.06
НОЌЕВАЊЕ
777777
1/4 АПП

7080100115145155
1/4 + 1 АПП

8090110135155165
1/5 + 1 ДУПЛЕКС
90100130155175185

 

Цените се дадени по лице за пакет аранжман 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица (Понудата важи за 1/4 АПП)

*3-то и 4-то лице плаќа по 35 евра задолжително!

Цените се дадени по лице за пакет аранжман 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 3 лица( Понудата важи за 1/4 + 1 АПП и 1/6 ДУПЛЕКС)

*4-то, 5-то и 6-то лице плаќа по 35 евра задолжително!

Сезонски цени ЈУЛИ/АВГУСТ

ТЕРМИН НАЕМ1/4 АПП1/4+1 АПП1/5+1 ДУПЛЕКС
01.07.20187 ноќи350
370390
08.07.20187 ноќи400430470
15.07.20187 ноќи480490585
22.07.20187 ноќи480490585
29.07.20187 ноќи480490585
05.08.20187 ноќи480490585
12.08.20187 ноќи480490585
19.08.20187 ноќи430450470
26.08.20187 ноќи370390430

 

Цените се дадени за наем на апартмани за 7 ноќевања

Вонсезонски пакети СЕПТЕМВРИ

ТЕРМИН02.0909.0916.0923.09
НОЌЕВАЊЕ7777
1/4 АПП14512510570
1/4+1 АПП15513511580
1/5+1 ДУПЛЕКС17515513590

 

Цените се дадени по лице за пакет аранжман 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица (Понудата важи за 1/4 АПП)

*3-то и 4-то лице плаќа по 35 евра задолжително!

Цените се дадени по лице за пакет аранжман 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 3 лица( Понудата важи за 1/4 + 1 АПП и 1/6 ДУПЛЕКС)

*4-то, 5-то и 6-то лице плаќа по 35 евра задолжително!

Напомени:

– Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.

– Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнувањеТермините дадени во табелата се непроменливи.

– Деновите дадени во табелите се денови на тргнување на паркингот спроти хотел Холидеј Ин во 04.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото.

– Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 €

– Задолжително патничко осигурување.

– Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.

– За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.

– Во пакет аранжманите 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице

– ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ ПОМЕЃУ СЕБЕ (попуст за рана резервација со попуст за две смени споени и сл.)!!!

 

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ПЛАКАЊЕТО Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ поценанакурсот 1 € = 62 денари

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ