Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

АГИОС ИОАНИС

МАГНЕЗИЈА-ВОЛОС-ИСТОЧЕН ПИЛИОН..

Оваа област просто има се….Раскошно зеленило кое се претопува во морските длабочини низ недогледните маслинови дрва,овоштарници,борови шуми,се од почеток па до највисоката точка на планината Пилион,на надморска височина од 1471 метар.Надворешната страна на полуостровот е споена со источниот дел од планината Пилион која навистина изгледа преубаво,романтично и фасцинантно.Целиот овој масив од природа изобилува и со 24 села расфрлани по целата облас,и така поминувајки низ сите овие убавини се пристигнува до нашата детсинација АГИОС ЈОАНИС со преубава песочна плажа,тиркизно сино море,преплавено со хотели,вили,апартмани,локални таверни,кафетерии,маркети,пекари….Стасавте на место каде грижите и проблемите ги зaборавате,ги оставате таму од каде што сте го отпочнале Вашето патување за оваа прекрасна дестинација.По самото пристигнување во АГИОС ЈОАНИС се чувствувате како да сте дошле во рајот.Непрашувајте понатаму, дозволете да почувствувате каква убавина сте одбрале за ваша дестинација за вашиот долгоочекуван годишен одмор.Прекрасно место…песочна долга плажа,кристално чисто море и уште други прекрасни плажи кој ќе ве остават без здив на само 5 и 12 мин пешачење,ПАПАНЕРО И ПЛАКА БИЧ.

ХОТЕЛ МАРО 3***се наоѓа на преубавиот дел во Агиос Јоанис на само 10м од преубавата песочна плажа и тиркизнто сино море,на самото крајбрежје преплавено со локални традиционални таверни,кафетерии ,барови,маркети,пекари со еден збор кажано се што ни е потребно за целиот престој на ова прекрасно место кое изобилува со преубава природа. Хотел Маро 3*** располага со лифт, двокреветни(1/2) и трокреветни студија(2+1) + одвоена кујна каде е сместен третиот кревет кој е стандарден,и апартмани(1/4 или 2+2 )со една спална соба со одвоена кујна во која се поставени + два кревети со димензии 190×80 цм,секое од овие студија апартмани располага со сопствено купатило,балкон,клима вклучена во цена,wi-fi,tv,со страничен поглед према ПИЛИОН и морето .Истиот располага со преубава двор/градина,сопствен бар,сопствена кујна каде ке можете во секое време да нарачате пијалок по ваши збор…се разбира по многу пристапна цена .Хотелот нуди појадок шведска маса за клиенти кои сакаат да вкусат (дополнително се наплака) ,по ваш избор можете да добиете и ручек или вечера во најблискта таверна РЕМЕЦО каде се нудат најразлични традиционални видови на храна(јагне на жар,свинско на жар,пиле на жар,и да не јазаборавиме морската храна и прекрасните салати со посебен вкус припремена на традиционален начин) на само 30 м од ХОТЕЛ МАРО на сама плажа.

 

ЗА УПЛАТА НА ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ ДО 15.02.2019 -15%

ЗА УПЛАТА НА ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ ДО 31.03.2019 -10%

  НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН НА 9 НОЌЕВАЊА

 

Наем 21.06-30.06
30.06-09.07
09.07-18.0718.07-27.0727.07-05.0805.08-14.08
14.08-23.0823.08-01.0901.09-10.09   
Ноќевања999999999
1/2+1 стд320399499499499499499439299
1/4 апп469569599599599599599529459

***НАПОМЕНА 9 ноќевања наем на студио / апартман

:Се однесува за горе наведената табела ( наем на студио/апп 9 ноќевања).

***1/2+1 може да се сместат не повеке од три возрасни лица и едно дете до 2год (кое нема да користи легло ) а дете од 2 до 6г.ако користи помошно легло плаќа 10 евра од ден.

***Во апп 1/4 може да се сместат четворица возрасни или двајца возрасни и две деца.

*** Наведените цени во табелата се однесуваат за наем на студио/апартман.

 

АПАРТ ХОТЕЛ МАРО 3***www.pelion-hotelmaro.gr

9 НОЌЕВАЊАСО ВКЛУЧЕН ПОЈАДОК/НП

ЗА УПЛАТА НА ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ ДО 15.02.2019 -15%

ЗА УПЛАТА НА ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ ДО 31.03.2019 -10%

 

Термин21.06-30.0630.06-09.0709.07-18.0718.07-27.0727.07-05.0805.08-14.0814.08-23.0823.08-01.0901.09-10.09   
денови9НП9НП9НП9НП9НП9НП9НП9НП9НП
1/2соба199229239239239239239219199
1/3 соба179199219219219219219179149

 

СОБИТЕ КОИ СЕ НА 9  НП (НОЌЕВАЊЕ +ПОЈАДОК) ПОСЕДУВААТ ФРИЖИДЕР,ТВ,КЛИМА УРЕД,БАЛКОН.

НАПОМЕНА ЗА 9 НП ( НОЌЕВАЊЕ + ПОЈАДОК )

**Појадокот е на база шведска маса

**Во соба 1/2 се сместуваат две возрасни лица,и плаќаат износ од табелата.

**Во соба 1/3 се сместуваат три возрасни лица и плакаат износ по табелата .

**Дете  до 2 г како трета особа во соба 1/2  и не користи легло =БЕСПЛАТНО

**Дете oд 2 – 12г како трета особа во соба 1/3  користи легло = -30%

Во цената на аранжманот е вклучено:

**Прва табела, наем на студио/апартман  9 ноќевања

**Бесплатен интернет (во лобито и кафетеријата на хотел Маро)

**Бесплатно користење на клима уред

**Втора табела,нокевање со појадок на 9 ноќи

**Бесплатен интернет (во лобито и кафетеријата на хотел Маро)

**Бесплатно користење на клима уред

Во цената на аранжманотне е вклучено:

**Превоз со мини бус Скопје – Волос – Агиос Јоанис 65 еур

**Превоз за деца од 2 до 12 год со мини бус 45 еур

**Превоз за деца до 2 г  БЕСПЛАТНО не користи седиште во автобус.

**Здравствено патничко осигурување задолжително

**Доплата за појадок во студио / апартман 7 евра по особа од ден

**Сместување во капацитетот е после 14 часот по локално време,а напуштање на истите е во 09 часот по локално време.

**ЗА УПЛАТА НА ДВА ПОСЛЕДОВАТЕЛНИ АРАНЖМАНИ 7 +7ОДОБРУВАМЕ ПОПУСТ ОД 10% НА ВТОРИОТ АРАНЖМАН,И ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРА.

НАПОМЕНА

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата од 30% од целосната сума на аранжманот.

Целосна доплата на аранжманот за оваа дестинација се врши 15 дена пред тргнување. Термините дадени во табелите се денови на поаѓање и пристигнување од/во Скопје. Доколку патувате со организиран превоз местото и час на поаѓање е под оговорност на патниците, 5 дена пред патувањето. Ве молиме минимум 24часа (еден ден) пред секое поаѓање од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето и местото на поаѓање.

 

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ПЛАКАЊЕТО Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ поценанакурсот 1 € = 62 денари

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. ПаломаБјанка 1 кат, локал 14

те  -факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  contact@flyturizam.com