Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com
Боровец е најстарото бугарско зимско одморалиште со историја коja датира од 1896 година. Боровец првично бил основан кон крајот на 19 век како ловиште за бугарските кралеви. Постепено развивајќи се во модерно скијачко одморалиште со хотели, ресторани, барови, скијачки патеки и лифтови по падините на планината Рила, обезбедувајќи цел спектар на зимски спортови. Одморалиштето има двапати домаќини на Светските првенства во алпско скијање, додека патеката Биатлон е една од најдобрите во светот.
Со својата блискост до главниот град и пријатната клима – свежо лето и многу снежна зима – одморалиштето е совршена дестинација за луѓето кои сакаат да ги поминат годишните одмори во планината.
Областа за скијање во Боровец вклучува 24 патеки со вкупна должина од над 58 км, патеки за крос-кантри скијање, Биатлон, ноќни скијачки објекти и зимски парк за деца. Вкупно има 12 лифтови и влечни лифтови. Тие се модерни, добро одржувани и имаат одличен капацитет.
Патеките имаат различни нивоа на тежина и се погодни за почетници, напредни и стручни скијачи.
Опремата за снег го одржува снегот во совршена состојба. Сезоната на скијање започнува кон средината на декември и завршува во април.
Хотелите и сместувачките места во Боровец се многубројни и варираат од луксузни хотели до пријатни кабини со сауни. Покрај тоа, има многу приватни вили во Боровец со назначена категорија ѕвезди кои исто така нудат сместување.
Исто така, има многу места во Боровец кои вклучуваат ресторани, таверни, ресторани за пица, барови и дискотеки.
Одморалиштето нуди многу добри услови за спорт и релаксација. Поголемите хотели имаат базени, сауни и спа центри каде се нудат процедури за рехабилитација и убавина.
Боровец е почетна точка на многу пешачки патеки на планината Рила. Најпопуларен кај туристите е пешачката патека што води кон Врвот на Мусала, највисокиот врв на Балканскиот Полуостров кој е на 2925 м надморска височина.
Одморалиштето обезбедува добри услови за пријатно опуштање и ќе имате се што ви треба таму, вклучувајќи продавници, аптеки, размена на валути, банки, банкомати, медицински услуги, итн.
 • HOTEL MURA BOROVETS 
Type of accommodation 01.12.2020 – 23.12.2020    07.03.2021 – 15.04.2021   BB 24.12.2020 – 05.01.2021  BB 06.01.2021 – 06.03.2021 BB 01.12.2020 – 23.12.2020    07.03.2021 – 15.04.2021   HB 24.12.2020 – 05.01.2021  HB 06.01.2021 – 06.03.2021 HB
Person in double room2+1 € 32.50 € 61.00 € 34.50 € 38.50 € 65.00 € 40.50
Single room € 41.00 € 69.00 € 43.00 € 47.00 € 73.00 € 49.00
Person in Triple room 3+1 € 30.50 € 59.00 € 31.50 € 365.00 € 63.00 € 38.50

Цените се по лице на база ноќ/пој или полупансион

Во цената е вклучено фитнeс сала, сауна, детско катче и ски опрема

Попусти за деца 
– Дете до 5 год  гратис не користи храна 
– Дете од 5-13 год  на редовно легло 50% попуст на дополнително 80% попуст  
– Трето возрасно лице на дополнително 75% попуст

Дочек на нова година задолжително – 75 евра по лице

Дозволени се миленичиња  со доплата – 8 евра на рецепција

Рана уплата  до 01.12.2020  –   10% попуст    

 

 • VILLAS MALINA AND YAGODA 
Type of accommodation 01.12.2020 – 23.12.2020    07.03.2021 – 15.04.2021   RO 24.12.2020 – 05.01.2021  RO 06.01.2021 – 06.03.2021 RO
Villa Yagoda  (for 1 – 4 pax) € 88.00 € 149.00 € 93.00
Villa Yagoda sauna                   (for 1 – 4 pax) € 93.00 € 164.00 € 98.00
Villa Yagoda de Luxe                   (for 1 – 4 pax) € 98.00 € 169.00 € 103.00
Villa Malina   (for 1 – 5 pax) € 103.00 € 164.00 € 108.00
Villa Malina Deluxe  (1 – 5 pax) € 108.00 € 169.00 € 113.00

Цените се на база  на ден за наем на вилата                  

Во цената е вклучено  паркинг, интернет на рецепција  и трансфер до стазите                           

ДОПЛАТА  ЗА ОБРОК                   

BB – 9.00 евра за возрасен   деца од 4-13 год  плаќаат 5 евра  на ден                 

HB – 14.00 по лице на ден   деца од 4-13 9 евра на ден                             

Рана  уплата  до 01.12 .2020 – 10% попуст      
      

 •  HOTEL SAMOKOV 4*
Type of accommodation  26.12.2019 – 01.01.2021 02.01.2021 – 15.01.2021 30.01.2021 – 19.02.2021 16.01.2021 – 29.01.2021   20.02.2021 – 28.02.2021 19.12.2020 – 25.12.2020    01.03.2021 – 31.03.2021
BB HB BB HB BB HB BB HB
Person in Double room              53.00 € 58.00 € 42.50 € 47.50 € 35.50 € 40.50 € 32.50 € 36.50 €
Single  room                                    70.00 € 75.00 € 60.00 € 65.00 € 53.00 € 58.00 € 50.00 € 54.00 €

Цените се дадени во евра по лице на ден на база   ноќевање појадок  и полупансион                                                                           

Бесплатно употреба на внатрешен базен                                                                    

Попуст
-деца  0-5 гратис ,
-од 5-12 на допонително легло 50%  возрасен а доплнително легло 15%                                                                     

Уплати за резервации до 30.09.2021– 15% попуст.  До 10.11 2021 – 10 %                                                                     

Попусти  5=4 6 = 5 7=6  за период од 04.-01 до 15.01 .2021                                                                  

Нова година – 50 евра  возрасен ,30евра дете  од 2-12 год                  
   

 • HOTEL RILA 4*                                                
Type of accommodation 27.12.2020 – 04.01.2021 15.02.2021 – 21.02.2021 HB 25.01.2021 – 14.02.2021 HB 05.01.2021 – 24.01.2021 22.02.2021 – 07.03.2021 HB 13.12.2020 – 26.12.2020 08.03.2021 – 14.03.2021 HB
Минимум престој 5ноќи 4 ноќи 4 ноќи 3 ноќи
Person in Signature twin room Resort view 111.00 € 91.00 € 79.00 € 67.50 €
Single Signature room            Resort view 164.00 € 134.00 € 116.00 € 99.00 €
Person in Signature twin room Slope view 116.00 € 96.00 € 84.00 € 72.50 €
Single Signature room            Slope view 174.00 € 145.00 € 126.00 € 109.00 €
Person in Superior room
Resort view
111.00 € 91.00 € 79.00 € 675.00 €
Person in Family room           Resort view 111.00 € 91.00 € 79.00 € 675.00 €
Person in Superior room Interconnecting Resort view 111.00 € 91.00 € 79.00 € 67.50 €
Single Superior room      
Resort view
159.00 € 135.00 € 116.00 € 99.00 €
Person in Superior room
Slope view
111.00 € 96.00 € 84.00 € 73.00 €
Person in Family room             Slope view 111.00 € 96.00 € 84.00 € 73.00 €
Person in Superior room Interconnecting Slope view 111.00 € 96.00 € 84.00 € 73.00 €
Single Superior room      
Slope view
174.00 € 145.00 € 126.00 € 109.00 €

Цените се дадени во евра по лице на ден на база  ноќевање појадок  и вечера                                                                      

Бесплатно употреба на внатрешен базен, џакузи, паркинг, паркинг со лимитирани места                                                                          

Опис на сместувачки капацитети                                                                      

SIGNATURE  Twin  два единачни кревета  , 1 фотеља  на расклопување за дете  до 12 години Не може да се смести трет возрасен                                                            SUPERIOR: 2 единачни кревета   или  1 дупли  1 единачна софа;                                                                       

– Max: 2 возрасни  и 1 дете –  Max: 2 возрасни  и 1 дете                                          

Interconnecting SUPERIOR  1 Superior Twin and 1 Superior King соба  со внатрешна врата  Калкулација и услови  како две   Superior Twin                                                                          

SUPERIOR Family room: 1 Дупли кревет 1 единачна софа  and 1 дополнителен кревет  ;                                                                          

 – Min. 1  возрасен  и 3 деца до 14 години  Max.  2 возрасни и  две деца до 14 години Не може да се смести трет возрасен                                                                     

SUPERIOR Suite: 1 дневна со софа  и 1 спална соба   со дупли кревет                                                              

 – Max: 2 возрасни и 1 деѕте до 12 години                                                                    

Услови за деца                                                                           

Дете до 2 години  гратис и не добива услуга                                                               

Дете  од 2-12 години  во Signature  или  Superior соба  со 2 возрасни  25 евра на ден                                                            

Дете  од 2-12 години  во Family соба  со 2 возрасни  25 евра на ден                                                                

Дете од  0-12 год  во Signature  или  Superior соба   со 1 возрасен се рацуна како  цена за еднокреветна соба а детето плаќа 25 евра на ден                                                                   
Дете од  0-14 год  во Family соба   со 1 возрасен се рачуна како  цена за еднокреветна соба а детето плаќа 25 евра на ден                                                                  

Дете  од 2-12 години  во Deluxe студио  со 2 возрасни  25 евра на ден                                                                          

Рана уплата – 10 % попуст за уплата до 15.10.2019  

 

 • HOTEL RADINAS WAY 4*
   
Type of accommodation 01.12.2020 – 18.12.2020    01.03.2021 – 31.03.2021   BB 01.12.2020 – 18.12.2020    01.03.2021 – 31.03.2021   HB 19.12.2020 – 27.12.2020 04.01.2021 – 24.01.2021  HB 28.12.2020 – 03.01.2021 HB 25.01.2021 – 21.02.2021 HB 22.02.2021 – 28.02.2021 HB
Person in Double room 2+1 33.00 € 38.00 € 52.50 € 81.00 € 45.50 € 43.50 €
Single room 53.00 € 58.00 € 82.00 € 125.00 € 70.00 € 67.00 €
Person in Family room 37.50 € 42.50 € 575.00 € 85.00 € 50.50 € 48.00 €
Person inOne bedrom  Apartment Standard 2+2 32.50 € 475.00 € 625.00 € 90.00 € 55.00 € 52.50 €
Person in One bedroom Apartment  2+2                   Lux 47.00 € 52.00 € 68.00 € 94.00 € 60.00 € 57.50 €

 Цените се по лице на ден на база полупансион  и за период од 01.12-18.12 има можност и на ноќевање со појадок                                                                          Во цената е вклучено употреба на внатрешен базен , СПА  центар, парно купатило , фитенс сала  интернет и трансфер до стази                                                      Минимум престој 2 ноќи во период од  19.12.2020 – 27.12.2020 и 04.01.2021 – 28.02.2021!                                                                                         

Минимум престој 5 ноќи во период од  28.12.2020 – 02.01.2021!                                                                                    

Попусти   Дете до 2 год гратис   Прво дете од 2-12 год на дополнително легло  гратис , второ дете  од 2-12 год 50% попуст  Трет возрасен 30% попуст        
Рана уплата до 31.10.2020  – 10% попуст                                                                                        

Капацитети на соби                                                                                

Двокреветна соба   2 возрасни и дете до 12 год                                                                                       

Фамилијарна соба –  2 возрасни + 2 деца  до 12 години  или 3 возрасни  (  два одвоени регуларни кревета и два  одвоени дополнителни  или два одвоени регуларни кревета и софа                                                                                

За престој 7=6, 10=9, 14=12 од  01.12.2020 до 27.12.2020 и од  01.03.2021 до 31.03.2021.       

 • HOTEL FESTA CHAMKORIA 4* 
     

  Type of accommodation 01.12.2020 – 22.12.2020 HB 23.12.2020 – 30.12.2020 HB 31.12.2020 – 02.01.2021   HB 03.01.2021 – 10.01.2021   HB 11.01.2021 – 28.01.2021    HB 29.01.2021 – 19.02.2021   HB 20.02.2021 – 04.03.2021   HB 05.03.2021 – 09.04.2021   HB
  Person in Double room 27.50 € 43.50 € 74.00 € 45.50 € 43.50 € 48.50 € 39.50 € 32.50 €
  Single room 32.00 € 52.00 € 88.00 € 54.00 € 52.00 € 58.00 € 47.00 € 38.00 €
  Person in Junior suite 31.50 € 47.50 € 81.00 € 50.50 € 48.50 € 53.50 € 43.50 € 38.50 €
  Person in Apartment 35.50 € 53.50 € 94.00 € 59.50 € 55.50 € 62.50 € 50.50 € 42.50 €

  Цените се дадени во евра по лице на ден на база полупансион                                                                                 Бесплатно употреба на внатрешен базен ,фитнес парна бања                                                                                        

  Попусти
  деца  0-3  и  прво дете од 3-12.99 на допонително легло 80% попуст,
  второ дете на дополнително легло
  50% попуст возрасен на дополнително легло во студио или апартман -25%                                                                           

  Уплати за резервации до 30.10. 2020 – 10% попуст                                                                                   

  Нова година задолжителна 55 евра возрасен, 30 евра дете  од 6-12 год                                                                                  

  Минимум престој  – 5 ноќи од30,12-01.01.2021  Останатиот период  минимум 3 ноќи                                                                                         

  Максимум капацитет:                                                                            

  Двокреветна  мах – 2 лица                                                                                   

  Junior suite 2 + 2 деца или  3 + 1 дете                                                                              

  Apartment – 2 + 2 децаили 3 + 1дете

 •    HOTEL IGLIKA PALACE 4*       
  Type of accommodation 19.12.2020 – 25.12.2020  24.01.2021 – 12.02.2021   06.03.2020 – 09.04.2020   HB 26.12.2020 – 02.01.2020   HB 03.01.2021 – 23.01.2021  13.02.2021 – 05.03.2021 HB
  Person in Double
  standard room  2+1 дете
  37.50 € 51.00 € 33.50 €
  Single standard room 54.00 € 89.00 € 64.00 €
  Person in Studio Minimum 3 plativi  vozrasni  37.50 € 51.00 € 43.50 €
  Person in Double
  economy room мах 2 лица
  27.50 € 46.00 € 37.50 €
  Single economy room 39.00 € 79.00 € 54.00 €

  Цените се по лице на ден  на база полупансион                                                                                                                                                                 

  Во цената е вклучено употреба на внатрешен базен, паркинг , интернет во лоби и во период од 16,00-17,00часот во главниот ресторан се служат колачи, кафе и чај                                                                                                                                                                 

  Услови за деца прво дете од 2-12 год  на дополнително гратис , второ дете на дополнително легло  50% попуст освен за период од 19,12-25,12 попустот е 25%                                                                                                                                                                   

  Доплата за такса за престој 1 евро на ден по лице     

 • HOTEL FLORA 4*           
  Type of accommodation 26.12.2020 – 03.01.2021   HB 04.01.2021 – 04.03.2021 HB 18.12.2020 – 25.12.2020 05.03.2021 – 11.03.2021 HB 01.12.2020 – 17.12.2020 12.03.2021 – 31.03.2021 HB 
  Person in Double room 2+1 63.00 € 49.50 € 39.50 € 34.50 €
  Studio for 2 pax 2+1 132.00 € 116.00 € 87.00 € 65.00 €
  Apartment for 2 pax 2+2 152.00 € 121.00 € 112.00 € 87.00 €

  Цените се по лице на ден  во соба  а во стусио и апартман по стуио и апартман  на база полупансион                                                 

  Бесплатна употреба на базен и фитнес сала                                                 

  Доплата за  Нова Година  75евра по лице  за деца 50% попуст                                                           

  Попусти   до 2 год  гратис , 1 дете од 2-12 год на дополнително легло гратис , второ дете на дополнително легло  во студио или апартман  60% попуст                  Трето возрасно лице на дополнително легло 30% попуст                                                     

  7=6, 8=7, 9=8  за престој во период  од  01.12.2020 – 25.12.2020 и  05.03.2021 – 31.03.2021        
             

 • HOTEL FESTA WINTER PALACE                           
  Type of accommodation 01.12.2020 – 22.12.2020 HB 23.12.2020 – 30.12.2020 HB 31.12.2020 – 02.01.2021   HB 03.01.2021 – 10.01.2021   HB 11.01.2021 – 28.01.2021    HB 29.01.2021 – 19.02.2021   HB 20.02.2021 – 04.03.2021   HB 05.03.2021 – 09.04.2021   HB
  Person in Double Deluxe room 44.50 € 58.00 € 104.00 € 69.50 € 59.50 € 68.50 € 56.50 € 44.50 €
  Person in Junior Suite                                            49.50 € 66.50 € 119.00 € 78.50 € 66.50 € 77.50 € 62.50 € 49.50 €
  Person in Apartment 52.50 € 71.50 € 129.00 € 84.50 € 71.50 € 83.50 € 66.50 € 53.50 €
  Double room for single use 65.00 € 86.00 € 203.00 € 121.00 € 87.00 € 119.00 € 83.00 € 65.00 €

  Цените се дадени во евра по лице на ден на база   полупансион                                                                                   

  Бесплатно  употреба на внатрешен базен ,фитнес ,џакузи, сауна ,                                                                                  

  Попусти  деца  0-3 гратис ,  прво дете од 03-13  на дополнително 80% попуст  второ дете од 3-13 на допонително легло   50% со еден возрасен  трет возрасен на дополнително  25%                                                                                 

  Сместување                                                                               

  Double room – 2 + 1        лица                                                                 

  Single room – 1 лице                                                                                 

  Junior Suite – 2 + 2 деца или 3 возрасни                                                                                        

  Apartment – 2 + 2 деца или 3 возрасни                                                                           

  Уплати за резервации до 31.10.2020– 10% попуст                                                                                   

  Нова година   задолжителна   80 евра  возрасен  50 евра дете  од 3-13год                                                                                 

  Минимум престој  5 ноќи  во период од 22.12-13.01.2018                                                                                  

  Попусти  7=6 во период од -1.12-20.12 .2021и од 08.01-12.02 .2021      

 • HOTEL BOROVETS HILLS ANNEX BUILDING 
  Type of accommodation 02.01.2021 – 16.01.2021   07.02.2021 – 20.02.2021   HB 28.12.2020- 01.01.2021   HB 17.01.2021 – 06.02.2021      21.02.2021 – 27.02.2021   HB 10.12.2020 – 27.12.2020     28.02.2021 – 30.04.2021 HB
  Person in Double room 2+1 51.50 € 80.50 € 42.50 € 35.00 €

  Цените  се по лице на ден на база полупансион                          

  Без доплата употреба на базен,џакузи,сауна,фитнес,интернет,паркинг,сеф                

  Доплата за нова година  95 евра по лице  деца 50% попуст                    

  услови за сместување                

   1 возрасен и 1 дете  од 4-11 год  попуст за детето 40%                            

   1 возрасен и 2 деца  од4-12 год попуст за прво дете 40% второ дете 60%                      

   2 возрасни и дете од 4-12 год 60% попуст за детето                  

  Трето возрасно лице  попуст 30%                        

  Ехтра  7= 6  за престој од 17.01-06.02.2021

 • HOTEL BOROVETS HILLS 5*
  Type of accommodation 02.01.2021 – 16.01.2021   07.02.2021 – 20.02.2021   HB 28.12.2020- 01.01.2021   HB 17.01.2021 – 06.02.2021      21.02.2021 – 27.02.2021   HB 10.12.2020 – 27.12.2020     28.02.2021 – 30.04.2021 HB
  Person in Double room 67.00 € 105.00 € 55.00 € 45.50 €
  Single room 92.00 € N/A 76.00 € 62.00 €
  Studio for 2 pax 156.00 € 230.00 € 126.00 € 104.00 €
  One bedroom apartment for 2 pax 170.00 € 268.00 € 140.00 € 114.00 €
  Two bedroom apartment for 4 pax 258.00 € 445.00 € 210.00 € 174.00 €

  Цените  се по лице на ден на база полупансион                          

  Без доплата употреба на базен,џакузи,сауна,фитнес ,интернет ,паркинг,сеф                

  Доплата за нова година  95 евра по лице  деца 50% попуст                    

  услови за сместување                

   1 возрасен и 1 дете  од 4-11 год  попуст за детето 40%                            

   1 возрасен и 2 деца  од4-12 год попуст за прво дете 40% второ дете 60%                      

   2 возрасни и дете од 4-12 год 60% попуст за детето                  

  Трето возрасно лице  попуст 30%                        

  Ехтра  7= 6  за престој од 17.01-06.02.2021