Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

09 Мај 2020 СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА
Состанок на групата на Скопскиот Аеродром во 12,30 часот Полетување за Будимпешта на лет во 14,35 часот Пристигнување во Будимпешта во 15:55 часот Трансфер и сместување во хотел . Краток одмор Панорамско разгледување на градот: споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата, Црквата Св. Матејас, Рибарската тврдина… Враќање во хотел Ноќевање
10 Мај 2020 БУДИМПЕШТА
Појадок Слободно време за индвивидуални активности или можност за факултативна посета на Трговски центар Арена .Во вечерните часови факултативно крстарење по Дунав:. Ноќевање.
11 Мај 2020 БУДИМПЕШТА – ( СЕНТ АНДРЕА-факултативно )–СКОПЈЕ
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности,.Факултативно прошетка до живописното гратче Сент Андреа, во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и народни ракотворби, и кое е богато со голем број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви.Враќање во хотел ,Можност за факултативна вечера во национален ресторан Чарда или посета на градскиот плоштад со улични предновогодисни прослави (скара,греано вино,гулаш и многу други специјалитети .Ноќевање
12 Мај 2020 БУДИМПЕШТА – СКОПЈЕ
Појадок Напуштање на хотелот итрансфер до аеродром и полетување за Скопје на лет во 12,40 Пристигнување во Скопје во 14:05 часот

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:179€/ 11.100.00 мкд. За УПЛАТА ДО 30 Март

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
– Авиокарта на релација Скопје Будимпешта Скопје
– Аеродромски такси
– Мала кабинска торба со димензии 40x30x20cm
– Трансфер аеродром хотел аеродром
– Сместување во хотел 3***во Будимпешта на база 3ноќевања со појадок.
– Панорамски разглед на градот со локален водич
– Организација на аранжманот и придружник на патувањето.
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Вечера во ресторан – чарда 25 евра.
– Крстарење со брод по Дунав 15 евра.
– Посета на Сент Андреа 25 евра.(задолжителна уплата во агенција) мин 15 патника
– Доплата за кабински багаж до 10кг (55 x 40 x 23 cm)– 1,800,00 денари за двата правца
– Влезници за музеите и културно-историските споменици.
– Патничко-здравствено осигурување 180,00 мкд.

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 20
патници АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО

ПРОГРАМАТА

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА ФЛАЈ ТУРИЗАМ КЛУБ

Скопје-Д.Ц. ПаломаБјанка 1 кат, локал 14

тел-факс ++ 389 2 31 211 66, 075/272-843 www.flyturizam.com, e-mail: contact@flyturizam.com