Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

  ДРАЧ-КРУЈА-ТИРАНА-ЕЛБАСАН

06.03.2021 – 09.03.2021

 

        1 ден 06.03.2021

Поаѓање од Дрво Декор во 00.30 h . Се патува преку Струга, граничен премин Ќафасан со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Драч во утринските часови, сместување во хотелот, краток одмор. По одморот организирано панорамско разгледување на градот Драч, факултативно посета на археолошкиот музеј, прошетка и шопинг. Враќање во хотел. Вечера . Ноќевање.

 

        2 ден 07/03/2021

Појадок. По појадокот поаѓање за градот Круја, разглед на градот, посета на замокот Круја – резиденцијата на Скендербег, посета на споменикот на Скендербег, стариот пазар и други знаменитости. Поаѓање за Тирана, панорамско разгледување на градот: плоштадот Скендербег, булеварот на Националните херои, старата џамија Аџи Елтем Беј, парламентот…., слободно време за шопинг. Враќање во хотелот. Вечера. Ноќевање.

 

       3 ден 08.03.2021

Појдок. По појадокот поаѓање за Скопје. Попатна посета на Елбасан, старото Кале. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ :  75€

Во цената е вклучено:

  • Превоз со високотуристички автобус
  • 2 полупансиони (појадок,вечера) во Хотел Скампа*** – Драч
  • Организација и техничко водство на патот
  • Посета на Тирана, Круја и Елбасан

Во цената не е вклучено:

  • влезниците за наведените места – 5€
  • задолжително патничко осигурување –120 денари

НАПОМЕНА:

  • За со сопствен превоз се намалува 10 евра од цената
  • Деца од 0-2 год бесплатно
  • Деца од 2 – 6 години – плаќаат само седиште во автобус – 25 евра
  • Деца од 6 – 12 години – 30% попуст на сумата

 

Информации и резервации : 3121-166 или  075272843 Палома Бјанка 1 кат -Скопје