Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

ДУБАИ

Индивидуални пакет  аранжмани

7 ДЕНА / 4 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ  ПРЕВОЗ

8 ДЕНА / 6 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ  ПРЕВОЗ

ЛЕТОВИ СО  TURKISH  AIRLINES
Термини Времиња на летање
Фебруар , Март (Скопје – Истанбул) 20:40 – 00:15

(Истанбул – Дубаи) 01:30-07:00

 

(Дубаи – Истанбул) 08:40 – 12:45

(Истанбул – Скопје) 20:20 -19:45

ХОТЕЛИ услуга 6д/4 ноќи 8д/6 ноќи
GRAND EXCELSIOR   4* Deira NP 559€ 589€
CITYMAX  3*    Bur Dubai   NP 579€ 599€
HOLIDAY INN DUBAI FESTIVAL CITY  4*Festival City NP 590€ 610€
GOLDEN TULIP MEDIA HOTEL 4*Barsha NP 590€ 610€
AVANI DEIRA DUBAI 5* Deira NP 595€ 619€
MILLENIUM AL BARSHA    4*   AL Barsha NP 595€ 625€
NOVOTEL AL BARSHA 4* AL Barsha*            NP 599€ 640€
RAMADA PLAZA BY WYNDHAM 4* Deira NP 599€ 640€
COPTHORNE HOTEL Dubai 4*                         Port Saed        NP 599€ 640€
MENA PLAZA  4* AL Barsha* NP 610€ 660€
RADISON  BLUE WATERFRONT 5*Bussnes bay NP 610€ 660€
ELITE BYBLOS  5* AL Barsha NP 630€ 685€
CROWN PLAZA  Dubai Hotel & Apartment 5*  Festival City NP 645€ 698€
STELLA DI MARE  5* Dubai Marina NP 690€ 770€
ALOFT PALM JUMEIRAH 4* NP 759€ 859€

 

Во цената е вклучено

 • Авионски билет од Скопје со вклучен 40 кг багаж
 • 4 или  6  ноќевања во одбран хотел, услуга ноќевање со појадок
 • Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Дубаи
 • Асистенција на аеродром во Дубаи

 

Во цената не е вклучено

 • Аеродромски такси 40€
 • Факултативни екскурзии
 • Таксата за престој се плаќа директно: 4 – 5 еур / за соба на ден за хотел 5* 3 – 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*/2 – 3 еур за соба на ден за хотел со 3*
 • Меѓународно здравствено кое покрива и КОВИД (ЗАДОЛЖИТЕЛНО), во  времетраењето на важечката виза и цел период на престој.
 • Виза за влез во Дубаи 90 еур, потребен е скениран пасош и фотографија во боја .Пасошот треба да виде со важност 6 месеци до денот на враќањетоИзносот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ.

 

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ

Цени по лице

Екскурзии Времетраење Цена по лице Опис
Водич на

Англиски јазик

Водич  на

Српски  јазик

Dubai City Tour

 09.00  -14:00 

5 часа 35 еур  

 

50  еур

За минимум 4 патниka

Палатата на шеикот  – Фото стоп

Џамија Џамира

Музеј Дубаи со влезница

Возење со бродче низ каналите

Голд соук & Спице соук 

Плажа Јумеирах 

Палм Јумеирах – разгледање

Бурј ал Араб – Фото стоп

Дубаи Mall

Jeep Safari tour

14:00 – 21,00 

                         

6/7 часа 45EUR / Трансфер, сафари со џип, вечера со вклучени  неограниченипијалоци(безалкохолни),тетовирање со кна ,организирана престава со ориентални танци , Шиша  Арапско кафе
Burj  Khalifa

124 & 125 Kat

08:30 – 14:30                            

40 мин 45 еур /  
Dhow Cruise Marina

20:30 – 22:30                              

2 часа 45 еур / Трансфер, крстарење со брод, вечера со вклучени  пијалоци (безалкохолни) дервишки танци  

Без водич

COMBO Miracle garden &Global Village

14:00- 20:00         

6 часа 30еур 55еур Трансфер и влезници

За организација потребно е минимум  4 патника

 

НАПОМЕНИ

 • Цените се по лице и важат кога патуваат минимум две лица. Плаќање исклучиво во денари 1 eur = 62,00 ден
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или имиња
 • Документ за негативен PCR тест издаден најмногу 96 часа пред поаѓање преведен  на англиски јазик
 • • Health Declaration Form пополнет и предаден во оригинална форма.
 • • Quarantine undertaking form – официјален образец како документ, пополнет и испринтен
 • Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжманот. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена дирекно од авио компанијата.