Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

ХУРГАДA

Индвидуални пакет аранжмани

ЛЕТОВИ СО  PEGASUS АIRLINES
Термини Времиња на летање
Фебруар Март -Април

Понеделник ,Среда,  Петок  

 

 

(Скопје – Истанбул) 1020 – 13:45

(Истанбул – Хургада) 22:30-0010

 

(Хургада- Истанбул) 01:55 –05:45

(Истанбул –Скопје) 09:50 –09:20

 

 

Хотели

 

Услуга

8  дена /6 ноќи
по лице
King Tut Aqua Park Beach Resort 4* AI 329€
Hawaii Le Jardin 4*

http://hawaiileresort.hotelshurghada.com/en/

Hurgada

AI 359
Sunny Days Resort & Aquapark 4* https://sunnydaysegypt.com/ AI 369€
Sphinx Resort & Aqua Park 4*

https://www.sphinxresort.xyz/

Hurgada

AI 369€
Hurghada Long Beach 4*

https://longbeachhurghada.com/

AI 399€
Coral Beach Hurghada 4*

https://coralbeach.com-hurghada.com/

AI 399€
Beach Albatros 4*

https://www.pickalbatros.com/hotels-resorts/beach-albatros-resort/

AI 429€
Golden Beach 5*

https://www.goldenbeachresort.net/

Hurgada

AI 399€
Royal Lagoons Resort & Aquapark 5* https://royallagoonsresort.com/

Hurgada

AI 399€
AMC Royal 5* https://www.youtube.com/watch?v=v-5Lo-KTLyU AI 419€
Albatros Dana Beach 5* https://www.pickalbatros.com/hotels-resorts/dana-beach-resort/ AI 489€
Albatros Palace 5* https://www.pickalbatros.com/hotels-resorts/dana-beach-resort/

Hurgada

AI 489€


Во цената
е вклучено

 • Авионски билет од Скопје со вклучен 20 кг багаж и аеродромски такси
 • 8 дена, 6 ноќевања во одбран хотел, услуга СЕ ВКЛУЧЕНО
 • Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Хургада
 • Асистенција на аеродром во Хургада

Во цената не е вклучено

 • Факултативни екскурзии
 • Меѓународно здравствено кое покрива и КОВИД (ЗАДОЛЖИТЕЛНО),
 • Виза за влез во Египет не е потребна до 30,04,2021
 • Пасошот треба да виде со важност 6 месеци до денот на враќањето
 • PCR COVID  тест не постар од 72 часа

 

НАПОМЕНИ

 • Цените се по лице и важат кога патуваат минимум две лица. Плаќање исклучиво во денари 1 eur = 62,00 ден
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или имиња
 • Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената иусловите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Хургада согласно промена дирекно од авио компанијата.