Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

Автобус  10-13.10.2019

 

1 ДЕН   10,10  СКОПЈЕ-ИСТАНБУЛ

Состанок на групата на  Дрводекор  во 16.300 ч Поаѓање за Истанбул во 17.00ч. Се патува преку граничниот премин Богородица и Грција. Ноќно возење со попатни паузи.

2 ДЕН  11,10  ИСТАНБУЛ

Пристигнување во Истанбул во утринските часови.Посет ан Џамлиџе со локален водич. Сместување во хотел. Панорамски разглед на Европски и Азиски Истанбул .Можност за факултативан посета  на најголемата султанска палата Долма Бахче Сарајот , која ќе ве воодушеви со својата елеганција, отменост, богатство. Седиште на последните Султани и на Кемал Ататурк. Слободно време за индивидуали активности Во вечерните часови мозност за факултативно  ноќно  крстарење по Босфор . Враќање во хотел  Ноќевање

3 ДЕН 12,10  ВИЗАНТИСКИ и СУЛТАНСКИ   ИСТАНБУЛ

Појадок. По појадокот  пешачка тура кој ве води во славното и бурно минато на Византиските Императори и Османлиското царство: Прво ќе ја разгледаме познатата Аја Софија, ќе се воодушевуваме на големината на Сината џамија, Султанахмед плоштадот, Византискиот Хиподром, палатата на Ибраим Паша, Амамот на Хурем Султан. Топ Капи , По завршувањето на пешачката тура   посета на Сафир Кула.Враќањево хотел.Ноќевање

4 ДЕН 13,10 ИСТАНБУЛ

Појадок. Одјавување од хотел. Заминување на шоппинг во трговскиот  центар Форум и факулттаивна  посета   на Аквариумот во време траење од 3 часа. По шопингот  заминување  за Скопје.  Се патува преку Грција, Ноќно возење со попатни паузи. Пристигнување во доцните вечерни часови

Цена на аранжманот:  4980.00

ЦЕНАТА  ВКЛУЧУВА:

Превоз со високо туристички автобус на релација Скопје – Истанбул – Скопје

2 Ноќевања со појадок  во хотел  3*

Посета на трговски центар Форум

Туристички пратител на програмата

Организација и реализација на програмата

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

.

Панорамски разглед на градот 5 € задолжително

 Влезница  за Долма Бахче Сарај со водич и влезница  15 €

 Крстрење по Босфор 10 €

 Влезница   за Аја Софија 15 €

 Влезница за Топ Капи  15€

 Влезница Аквариум 15€

 Влезница Сафир Кула 10€

 Патничко и здравствено осигурување 180 мкд

НАПОМЕНИ:

За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.

Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред тргнување

 

 

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ КЛУБ

Скопје-Д.Ц. ПаломаБјанка 1 кат, локал 14

тел-факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  contact@flyturizam.com