Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com
ТерминНоќевања 1/2 студио1/3 студио 1/4 апартман 1/4+1 дуплекс
1/6-11/6 94.280 (69)*4.900 (79)*5.520 (89)*6.140 (99)*
10/7-17/674.900 (79)*5.520 (89)*6.140 (99)*6.760 (109)*
17/6-24/676.140 (99)*6.760 (109)*7.380 (119)*8.000 (129)*
24/6-1/778.370 (135)*9.240 (149)*10.850 (175)*11.720 (189)*
1/7-10/7913.330 (215)16.430 (265)18.540 (299)20.400 (329)
10/7-19/7915.190 (245)18.540 (299) 21.390 (345) 22.630 (365)
19/7-28/7917.050 (275)19.780 (319)22.630 (365)23.870 (385)
28/7-6/8917.050 (275)19.780 (319)22.630 (365)23.870 (385)
6/8-15/8917.050 (275)19.780 (319)22.630 (365)23.870 (385)
15/8-24/8917.050 (275)19.780 (319)22.630 (365)23.870 (385)
24/8-2/9914.820 (239)18.290 (295)21.640 (349)22.630 (365)
2/9-9/976.760 (109)*7.750 (125)*8.620 (139)*9.240 (149)*
9/9-19/9106.140 (99)*6.760 (109)*7.380 (119)*8.000 (129)*
19/9-1/10125.520 (89)*6.140 (99)*6.760 (109)*7.380 (119)*

Напомени и услови:

– Цените во табелите се објавени во денари и во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари.

– За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

– Цените во табелите се дадени по лице со вклучен превоз .

– При сместувањето во студио / апартман плаќањето е за минимум 2 лица . 3,4 и 5 лице се сместуваат гратис за 7, 9,10 или 12 ноќевања и плаќаат превоз доколку користат.

– Цените означени со ѕвезда (*) се промотивни и не подлежат на попусти за ран букинг , превозот не се одбива од истите

-Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

-тргнувањето е ден порано , состанок на групата е во 23.00ч на паркингот спроти хотел Холидеј Ин, тргнување во 23.30ч.

– Користење автобуски превоз по лице:

o Возрасни 3.100мкд. (50 евра)

o Деца до 12 години 2.170мкд. (35 евра)

– За аранжман со сопствен превоз во сезонските цени по лице се одбива:

o 1.550 мкд (25евра)

– Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

– Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

– Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман

– Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.

– За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

– Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

Villa Pension

Villa Makis

Villa FIloxenia

 

 

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. Палома Бјанка 1 кат, локал 14

те -факс ++ 389 2 31 211 66, 075/272-843 www.flyturizam.com, e-mail: contact@flyturizam.com