Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места

Вила Луна се наоѓа во Ксамил на 70м од плажата Бела Виста, на 200м од центарот на градот.

Вилата располага со четворокреветни студиа со капацитет до 4 лица и апартман за 6 лица.

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд.*Климата е вклучена во цената

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ПЕРИОДНОЌ1/2 (студио за две лица)1/3 (студио за 3 лица)1/4 (студио за 4 лица)2/6 (апартман за 6 лица)промо цени на кои не следува попуст
29.05 – 05.06.2020749596969промо цена
05.06 – 12.06.20207697989129промо цена
12.06 – 19.06.20207149159169219
19.06 – 26.06.20207169179199249
26.06 – 03.07.20207189199209279
03.07 – 10.07.20207229239259319
10.07 – 17.07.20207269279299369
17.07 – 24.07.20207269279299369
24.07 – 31.07.20207269279299369
31.07 – 07.08.20207269279299369
07.08 – 14.08.20207269279299369
14.08 – 21.08.20207269279299369
21.08 – 28.08.20207259269289349
28.08 – 04.09.20207229239259319
04.09 – 11.09.2020714915917209
11.09 – 18,09.20207129139149169
18.09 – 25.09.202078999109119промо цена
25.09 – 02.10.2020759697999промо цена
  • ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил: Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 50€ по лице

   Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице

   Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 50€ по лице

   Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

    

   ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил:

   Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) – 40€ по лице

   Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 40€

   Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице

   Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 50€ по лице
   Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице

   Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице

   Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

   Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

   23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)

   23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер

   23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер

   00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер

   01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер

   02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

   02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер

   03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер

   03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер

   00:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

   Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

   Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

   ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ