Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

1 ден ( вторник) 31.12.2019 СКОПЈЕ – МАЛТА

Состанок со патниците на аеродромот Александар Велики во 11,20 часот. Директен лет за Малта со полетување во 13,20 часот, пристигнување во Малта 15,10 часот. По завршување на граничните формалности и преземање на својот багаж, следи трансфер до хотелот и сместување.Слободно време за одмор. Припрема за дочек .Можност за организиран трансфер до Валета Враќање во хотел Ноќевање.

2 ден ( среда ) 01.01.2020 МАЛТА

Појадок. По појадокот можност за факултативен излет до трите града („Vittoriosa“, „Cospicua“ „Senglea) прошетка низ улиците на Vittoriosa се до видиковецот каде што се нуди поглед на големото пристаниште ( Grand Harbour),.Слободно време за индвидуални аkтивности и ручек .Вракање во хотел . Можност за факулативна посета на некој од нокните клубови во познатата населба Paceville каде што забавата никогаш не престанува.Ноќевање.

3 ден ( четврток ) 02.01 2020 МАЛТА

Појадок. После појадокот се упатуваме низ сликовитите улички на Валета се до Градините“Barracca”од каде што има панорамски поглед на Големиот Залив и на Трите Града: „Vittoriosa“, „Cospicua“ „Senglea.. Факултативна посета на Мдина, стариот средновековен главен град на Малта (Тивкиот Град), Посета на црквата Моста, со една од најголемите куполи во светот. Прошетка низ тесните поплочени улички и најважните места во градот. Разглед на малото место Атард, познатите градини Св.Антони, Претседателската Палата. Слободно време. Враќање во хотелот. Ноќевање.

4 ден ( петок )03.01.2020 МАЛТА

Појадок. После појадокот се упатуваме на факултативна целодневна посета на Гозо омиленото излетничко место на Малтежаните (Calypso’s Island), вториот најголем остров во Малтешкиот архипелаг. Пред пристигнување во пристаништето Cirkewa, можност за кратка посета на Светилиштето на Пресвета Богородица на Mellieha. Гозо во грчката митологија е наречен островот на Калипсо – грчка нимфа, која го држела Одисеј на нејзиниот остров. Посета на пештерата на Калипсо во Рамла Хамра заливот и прекрасните плажи. Панорамски разглед на Рабат или Викториа, главниот град кој не потсетува дека Мдина била изградена да ја заштити целата популација на Гозо од страшните пиратски напади, заливот Xlaendi… Попладне враќање во хотел. Можност за факулативна посета на некој од нокните клубови Ноќевање.

5 ден (сабота) 04. 01.2020 МАЛТА – СКОПЈЕ

Појадок . По појадок напуштање на собите . Слободно време за индивидуални активности во доцните попладневни часови трансфер до аеродром . Поагање за Скопје со летот во 22,25

Пристигнување во Скопје во 23,55

РЕДОВНА 339 € /21.000.00 денари

Цената на аранжманот е по особа и вклучува:

· Авионски превоз на релација Скопје-Малта-Скопје со WizzAir со вклучени аеродромски такси со димензии 40 х 30х 23 цм , 8kg

· Трансфер на релација аеродром-хотел-аеродром во Малта.

· Сместување во Хотел на база 4 ноќевања со појадок

· Организиран раглед на Валета

· Организација и водство на аранжманот

· Пратител од агенцијата за целото патување

Цената на аранжманот не вклучува:

· Факултативна посета на Гозо 45€

· Факултативна посета на Трите Града 25€

· Факултативна посета на Мдина 25€

· Доплата за куфер 55х40х23 10Кг 2,400,00

· Влезници за културно историските музеи

· Патничко осигурување

· Туристичка такса во хотел се плаќа во хотел

· Индивидуални трошоци

НАПОМЕНИ:

ПРИЈАВУВАЊЕ ЗА ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ВО АГЕНЦИЈА !!!!

Резервација се прави со УПЛАТА на аранжманот и копија од пасош, Комплетна доплата 14 дена пред поаѓање .

Агенцијата го задржува правото во случај на промена на цена на превоз или не доволен број на пријавени патници да ја измени цената на аранжманот или да го откаже истиот во целост 7 дена пред поагање,како и промена на редоследот на факултативни излети во случај на објективни нрепредвидени причини.

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 25 патници .Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.Калкулацијата за факултативните излети е направена нa минимум 15 особи, пријавувањето е при резервација во агенција.

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА ФЛАЈ ТУРИЗАМ

Скопје-Д.Ц. Палома Бјанка 1 кат, локал 14

тел-факс ++ 389 2 31 211 66, 075/272-843 www.flyturizam.com, e-mail: contact@flyturizam.com