Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

12.Март СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА

Состанок  на групата на Скопскиот  Аеродром  во 13,30 часот Полетување за Будимпешта на лет во 15:35 часот  Пристигнување во Будимпешта во 17:00 часот Трансфер и сместување во хотел . Краток одмор Панорамско разгледување на градот: споменикот на Милениумот, операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, парламентот, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата, Црквата Св. Матејас, Рибарската тврдина… Враќање во хотел Ноќевање

13.Март  БУДИМПЕШТА

Појадок Слободно време за индвивидуални активности или можност за факултативна посета на Трговски центар Арена .Во вечерните часови факултативно крстарење по Дунав:. Ноќевање.

14.Март  БУДИМПЕШТА – ( СЕНТ АНДРЕА-факултативно )СКОПЈЕ

Појадок. Слободен ден за индивидуални активности,.Факултативно прошетка до живописното гратче Сент Андреа, во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и народни ракотворби, и кое е богато со голем  број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви.Враќање во хотел ,Можност за факултативна вечера во национален ресторан Чарда Ноќевање

15.Март БУДИМПЕШТА – СКОПЈЕ

Појадок .Напуштање на собите и трансфер до аеродром во 11.00 часот.Полетување за Скопје во 13.40.Пристигнување во Скопје во 15.00 часот.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:179€/ 11.100.00 мкд.

За уплата  до 15.01.2020

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Авиокарта на релација Скопје Будимпешта Скопје
 • Аеродромски такси
 • Рачен багаж со димензии 40х30х20 до 8кг.
 • Трансфер аеродром хотел аеродром
 • Сместување во хотел 3***во Будимпешта на база 3ноќевања со појадок.
 • Панорамски разглед на градот со локален водич
 • Организација на аранжманот и придружник на патувањето.

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Вечера во ресторан – чарда 25 евра.
 • Крстарење со брод по Дунав 15 евра.
 • Посета на Сент Андреа 25 евра.(задолжителна уплата во агенција) мин 15 патника
 • Влезници за музеите и културно-историските споменици.
 • Патничко-здравствено осигурување 180,оо мкд.

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 20 патници

АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ВО ПРОГРАМАТА

ВАЖАТ ОПШТИТЕ ПРАВИЛА И УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА  ФЛАЈ ТУРИЗАМ КЛУБ

Скопје-Д.Ц. ПаломаБјанка 1 кат, локал 14

тел-факс ++ 389 2 31 211 66,  075/272-843 www.flyturizam.com,  e-mail:  contact@flyturizam.com