Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

 

Местото  каде  што магијата на Арапските ноќи се среќава со живописните бои на коралните гребени. Нуркањето во овие уникатни места за нуркање во овие подводни светови е исто толку заводливо како да се потопувате во невидена атмосфера на задоволство. Дом на скриени скапоцени камења популарни одморалишта на плажа, прекрасни корални гребени И  најважното , разновидниот опсег на забава го прават овој мирен одмор да изгледа како да сте во рајот.

Индвидуални пакет аранжмани

ЛЕТОВИ СО  ISTANBUL АIRLINES
Термини Времиња на летање
Фебруар Март

Понеделник ,Среда,  

 

 

SKP 10:20h – IST 13:45h

IST 00:10h – SSH 01:45h

 

SSH 03:15h– IST 06:55h

IST 09:50h – SKP09:20h

          

 

 

 

Хотели

 

Услуга

Тип соба 8  дена /6 ноќи
по лице
QUEENS  SHARM 4* Hadaba AI Standrd

room

369€
ORIENTAL RIVOLI  4*Naama  Bay AI Comfort

room

399€
IL MERCATO RESORT 4*  Hadaba AI De lux room 429€
SEA BEACH&AQUA PARK 4* Nabq Bay AI Standrd

room

429€
DOMINA HAREM DE LUX 4*Coral Bay AI Standrd

room

439€
SHARM DREAMS VACATION CLUB 5* Naama Bay AI studio 439€
TROPITEL NAAMA BAY HOTEL 5* Naama Bay AI Standdard room 439€
DOMINA CORAL BAY AQUA MARINE POL 5*Garden bay AI Standrd

room

449€
SHARM GRAND PLAZA RESORT 5* Nabq Bay AI Sup room 449€
CHARMILLION LIFE RESORT 4* Nabq Bay AI Sup garden view 449€
REGENCY PLAZA AQUA PARK  5* Nabq Bay AI Standard room 449€
CHARMILLION  CLUB  AQUA PARK 5* Nabq Bay AI Family room 459€
CHARMILLION  CLUB  resort 5* Nabq Bay AI Sup garden view 459€
LABRANDA TOWER BAY 4*                                                               Sup garden view 470€
BARCELO TIRAN SHARM  5* Nabq Bay                     AI Sup garden view 489€
JAZ MIRABEL BEACH 5*        Nabq Bay                                             препорака AI Standrd

room

489€
SIERA SHARAM EL  SHEIKH 5*  Sharks Bay AI Standrd

room

499€
ALBATROS AQUA PARK  5*    Hadaba AI Standrd

room

519€
ROYAL ALBATROS MODERNA 5* Nabq Bay AI Standard garden view 519
REHANA ROYAL BEACH RESORT AQUA PARK & SPA                                                                                         Nabq Bay UAI Stadard room 539€
MOVENPICK RESORT  SHARM 5* Naama Bay AI Std

sea view

549€
RENAISSANCE SHARM EL SHEIKH GOLDEN VIEW BEACH RESORT 5*     Hadaba                                             AI Premium sea view 559€
STELLA DI MARE BEACH HOTEL & SPA 5*    Naama Bay                                                     AI De lux sea view 599€
BARON RESORT 5*              Sharks Bay AI Supp

room

630€
RIXOS SHARM EL SHEIKH  5*                                                           UAI Supp

room

839€

Во цената е вклучено

 • Авионски билет од Скопје со вклучен 20 кг багаж и аеродромски такси
 • 8 дена, 6 ноќевања во одбран хотел, услуга СЕ ВКЛУЧЕНО
 • Асистенција на аеродром во Шарм Ел Шеик

Во цената не е вклучено

 • Факултативни екскурзии
 • Tрансфер аеродром – хотел – аеродром во Хургада
 • Меѓународно здравствено кое покрива и КОВИД (ЗАДОЛЖИТЕЛНО),
 • Виза за влез во Египет не е потребна до 30,04,2021
 • Пасошот треба да виде со важност 6 месеци до денот на враќањето
 • PCR COVID  тест не постар од 72 часа

 

НАПОМЕНИ

 • Цените се по лице и важат кога патуваат минимум две лица. Плаќање исклучиво во денари 1 eur = 62,00 ден
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или имиња
 • Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената иусловите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Шарм Ел Шеик а согласно промена дирекно од авио компанијата.