Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com

 

1 ДЕН:06/03/2021 ( Сабота)

                 Состанок со групата на паркингот спроти хотелот “ Holidey Inn “ во 06.00 часот. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Враќање во хотел. Вечера со музика. Ноќевање.

2 ДЕН: 07/03/2021 ( Недела )

               Појадок. После појадокот организирана прошетка со локален водич до Лептерија и Сокоград. Враќање во  вилите. Ручек. После ручекот слободно попладне за индивидуални активности. Можност за посета на СПА Центар. Ноќевање.

3 ДЕН: 08/03/2021 ( Понеделник )

              Појадок. После појадокот посета на ОЗРЕН и водопадот РИПАЉКА.Слободно време за релаксација. Поаѓање за Скопје во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА:4.890 мкд.

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • Превоз до наведената релација
  • 2 полни пансиони ( доручек, ручек, вечера ) во приватни вили – Сокобања
  • Сместување во приватни вили во Сокобања ( секоја соба со сопствено купатило, WI-Fi, парно греење )
  • Исхраната е во ресторан Сплендид – Сокобања
  • Сите вили се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Алкохолни и безалкохолни пијалоци за време на вечерата
  • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.
  • Влезница за СПА Центар 5 € целодневна

 

Напомена:

За патување со сопствен превоз цената сенамалува за 10 евра

Деца  од 0-2 години бесплатно

Деца од  2 – 6 години плаќаат само превоз  25 евра

 

ИНФОРМАЦИИ И РЕЗЕРВАЦИИ  Т.А. ФЛАЈ ТУРИЗАМ   ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14 контакт телефони  02-2121-166  , 075-272-843 mail: contact@flyturizam.com   www.flyturizam.com