Флај туризам е една од првите приватни туристички агенции, која успешно работи на пазарот од 1988 година.

+389 2 3121 166
ДТЦ Палома Бјанка 1 кат локал 14
contact@flyturizam.com
Image Alt

Uncategorized

Во текот на летните сончеви денови, најпоставуваното прашање кое го слушаме периодов е „Каде на одмор?“. Колку и да сакаме да ги оставаме работите на случајноста, сепак порано или подоцна треба да се одлучиме за дестинацијата, периодот и потребните услови за годишниот одмор. Доколку сè уште се двоумите околу изборот или пак не можете да

Патувањето во еден голем град каков што е Мадрид со себе носи бројни убавини и предизвици. Да ја посетите оваа метропола и да успеете да ги видите и доживеете сите туристички атракции, архитектонски уметнички зданија, а притоа да присуствувате на настаните и активностите што ги нуди, воопшто не е лесна задача. Разгледувајќи го Мадрид ќе

За сите оние кои сакаат зимските денови да ги поминат на друго место, на пример во тропски краишта или на плажа, тогаш навистина треба да започнете да размислувате за некоја дестинација која треба да ја посетите. Доколку немате идеја каде да одите на одмор, тогаш погледнете ги најдобрите локации за зимскиот период  престижниот National Geographic. Јапонија Јапонија

Посакувате да бидете во тренд на плажите ова лето и сите очи да бидат вперени во вас? Ви ги предложуваме овие наметки кои ќе направат да се чувствувате одлично во својата кожа и тогаш кога носите само костим за капење. Различни стилови, различни должини, има по некоја за сечиј вкус, а сите гарантираат тренди изглед. Оваа

Сите ќе ви позавидат на тенот, а подготовката на ова масло е многу едноставна. Ова природно масло е одлично за сончање, бидејќи настанува така што во маслиновото масло се додаваат другите билки. Потребно е: 3 дл маслиново масло 2 моркови 6 или 7 млади ореви Земете тегла и во неа изрендајте го морковот, исечкајте ги оревите

Овие ретро кроеви, модерни принтови, едноделни и дводелни костими за капење ќе изгледаат одлично ова лето на вашиот потемнет тен. Погледнете ги најпопуларните модели на костими за ова лето.

По долгата зима, тоа што неопходно ни е потребно е патување на сончево место како одличен начин за полнење на батериите. Месецот април е совршен период за пролетно патување и уживање во сончевите зраци. Малта е одличен избор за вашето следно патување поради многубројните предности и искуства кои ги нуди. Азурното сино море, златното крајбрежје,

Со години луѓето слушаат дека парите треба да ги трошат на патувања, но сега постои и научен доказ кој го потврдува овој факт. Последните психолошки истражувања од Корнел Универзитетот во ЊУјорк потврдува дека клучот за среќата е во искуствата, а не во работите. Истражувањето спорведено две децении, предводено од Д-р Томас Гиловиќ, кој вели дека

Овие совети важат и за кратките, а особено за долгите патувања кои знаат да бидат премногу напорни. Но без разлика на сè, вие сакате да се чувствувате здраво и убаво. Токму затоа следете ги овие ситни, но корисни совети: 1. Фатете ја косата да не ви паѓа на лице, за да не ви паѓа сета нечистотија и

Во периодот кога повеќето патуваат, а тоа вообичаено е на долг пат, многумина од нас се вкочануваме од возењето, без разлика дали се возиме во автомобил, авион или воз. Токму затоа не треба да тргнете на пат ако сте изморени. Најпрво одморете се, па потоа тргнете. Изберете лесна и памучна облека, покријте ги прозорците за да